Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Kąty Węgierskie: Pechowy piątek 13-go dla Pani sołtys

Reklama

W piątek (13.03) około południa ktoś niepostrzeżenie wszedł do domu sołtys Kątów Węgierskich, Beaty Kostro i przywłaszczył między innymi pieniądze pochodzące z podatków. Pani sołtys zaapelowała o pomoc w odzyskaniu pieniędzy na Facebooku.

Reklama

Piątek 13-go nie okazał się szczęśliwy dla sołtys Kątów Węgierskich (gmina Nieporęt). Beata Kostro około godz. 13:00 odkryła, że z jej domu zniknęła koperta z pieniędzmi zebranymi od mieszkańców w ramach podatków gminnych. – Ktoś zapewne wszedł niepostrzeżenie do mojego domu, kiedy byłam na podwórku i przywłaszczył sobie te pieniądze – powiedziała w rozmowie z Portalem Legio24.pl, Beata Kostro. – Poprosiłam mieszkańców Kątów o pomoc w odzyskaniu tych pieniędzy na Facebook-u, bo muszę się rozliczyć z gminą. Odzew był bardzo duży. Ci mieszkańcy, którzy jeszcze nie wpłacili podatków przychodzą i wpłacają je do mnie, to pomoże zniwelować choć część strat – dodaje Pani sołtys.

Beata Kostro nie może nachwalić się mieszkańców swojej miejscowości.- Całą, przykrą dla mnie sprawę staramy się wspólnie doprowadzić do szczęśliwego końca, jak w wielkiej rodzinie. Dodaje, że wielkie wsparcie otrzymała również z Urzędu Gminy, w tym od samego wójta.

Zapytana przez Legio24.pl o sprawę asp. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowy KPP Legionowo informuje, że kradzież lub – jak woli mówić Pani sołtys – przywłaszczenie jest przestępstwem ściganym z urzędu. Całą sprawę wyjaśni więc policyjne dochodzenie, które zapewne niebawem się rozpocznie. Policjanci z nieporęckiego komisariatu są w kontakcie z sołtysem – informuje Kuligowska.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close