Karolino: Ciężarówka wywróciła się do rowu

Fot. arch. Legio24.pl

We wtorek (24.02) przed godziną 14:00 doszło do nietypowej kolizji w miejscowości Karolino (gmina Serock), gdzie na Drodze Krajowej 62 ciężarówka – laweta z nieznanych przyczyn, podczas jazdy wpadła do rowu i przewróciła się. Choć zdarzenie wyglądało naprawdę groźnie, to na szczęście kierowca nie doznał żadnych obrażeń i w chwili przyjazdu na miejsce służb ratunkowych znajdował się poza pojazdem.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się straż pożarna oraz policja. Ci pierwsi niezwłocznie zajęli się zabezpieczaniem terenu kolizji. Przede wszystkim zneutralizowano wyciekający ze zbiornika olej napędowy. To co pozostało w zbiorniku przetłoczono, aby zapobiec dalszym wyciekom. W samochodzie odłączono także akumulatory.

W międzyczasie funkcjonariusze drogówki próbowali ustalić przyczynę zjechania samochodu do rowu. Kierowca tłumaczył mundurowym, że ktoś zajechał mu drogę i dlatego był zmuszony wykonać manewr, który spowodował zjechanie na pobocze i do rowu, a następnie wywrócenie się ciężarówki, która przewoziła – jako ładunek 4 samochody osobowe. Policjanci nie dali jednak wiary tłumaczeniom kierowcy i będą kontynuować dochodzenie mające ustalić przyczynę kraksy. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Karolino: Ciężarówka wywróciła się do rowu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *