ReklamaArtykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!

Kalkulator OC bez podawania danych – czy da się znaleźć w ten sposób ubezpieczenie?

Reklama

Dzięki zdobyczom technologii coraz więcej rzeczy możemy zrobić z domu. Zakupy online z kotkiem siedzącym na kolanach, opłacenie rachunków podczas robienia obiadu czy zakup ubezpieczenia podczas oglądania filmu w telewizji. A to tylko niektóre z przykładów wygody związanej z cyfryzacją. Właśnie porównywarki ubezpieczeń potrafią bardzo ułatwić życie – kilka kliknięć i odpowiednia polisa wybrana, dzięki zestawieniu wszystkich ofert towarzystw. Jednak czy istnieje działający kalkulator OC bez podawania danych osobowych? Przekonajmy się.

Reklama

Czym jest kalkulator OC i dlaczego warto z niego korzystać?

Rynek ubezpieczeń nie jest łatwy dla początkującego. W ogromie towarzystw ubezpieczeniowych i ofert można się zgubić, szukając nawet prostej ochrony. Nie zawsze też oczywiste są zasady, rzeczywista cena i inne szczegóły polis. Nic dziwnego, że ogromną popularnością zaczęły się cieszyć porównywarki ubezpieczeń. Czym dokładnie one są?

To strony internetowe zbierające dane o polisach ubezpieczeniowych ze stron ubezpieczycieli. Dzięki algorytmowi, po wprowadzaniu odpowiednich danych przez użytkownika, pokazują wszystkie oferty spełniające wymagania. Pozwalają także na posortowanie ubezpieczeń OC według ceny, co najbardziej interesuje kierowców. To chyba najszybszy i najwygodniejszy sposób na znalezienie ubezpieczenia samochodu. Wystarczy wpisać odpowiednie dane, a następnie pójść zaparzyć kawę. Dlaczego? Wyświetlenie rezultatów za pomocą darmowego kalkulatora ubezpieczeń OC może potrwać kilka chwil. Wątpliwości wśród użytkowników budzi jednak konieczność podawania wielu informacji o sobie oraz pojeździe.

Porównywarka OC bez danych osobowych. Czy to ma sens?

Każdy z nas ceni swoją prywatność, mniej lub bardziej. Osoby ceniące ją bardziej, zwracają uwagę na wszelkie czynności, strony internetowe i formularze, gdzie wymagane są informacje mogące być uznane za wrażliwe. I chociaż porównywarki ubezpieczeń są całkowicie bezpieczne i spełniają założenia ustawy o ochronie danych osobowych, to nadal pojawiają się pytania. Głównie o kalkulator OC, w którym nie trzeba podawać swoich danych.

Niestety, taka porównywarka nie ma większego sensu. Ubezpieczenie komunikacyjne jest mocno zindywidualizowane. Dane osobowe oraz specyfikacja samochodu mają ogromny wpływ na wysokość składki i warunki ubezpieczenia. Są one po prostu niezbędne do rzetelnej kalkulacji składki. W kalkulatorze OC najczęściej należy podać dane osobowe takie jak:

 • PESEL/datę urodzenia,
 • płeć oraz stan cywilny,
 • liczbę dzieci i ich wiek,
 • numer telefonu,
 • historię ubezpieczeniową.

Natomiast dane samochodu, które są wymagane to:

 • marka, model i rok produkcji,
 • rodzaj paliwa,
 • pojemność silnika,
 • zabezpieczenia antywłamaniowe i antykradzieżowe.

Pytanie, czy da się całkowicie anonimowo skorzystać z porównywarki? Tak, ale… nie ma to większego sensu. Kalkulator wyliczy orientacyjną składkę na podstawie szczątkowych danych, a ta może różnić się od rzeczywistej nawet kilkoma tysiącami złotych. W końcu 25-letni kierowca samochodu z 2-litrowym silnikiem z Wrocławia zapłaci więcej niż 55-letni kierowca Fiata Seicento z Brzegu Dolnego. Dlatego warto jednak podać odpowiednie dane przy kalkulacji składki.

Dodatkowo warto przeczytać i przeanalizować ranking najtańszych ubezpieczeń OC na Akademii Mfind – https://www.mfind.pl/najtansze-oc-ranking/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

 1. te kalkulatory są tylko po to, aby zdobyć dane potencjalnego klienta

 2. numer telefonu jest rzeczywiście niezbędny do wyliczenia składki? domyślam się, że wartość X jest w takim przypadku mnożona przez sumę dwóch ostatnich cyfr numeru telefonu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close