Reklama

LegionowskiWiadomości

Kaczyński w Legionowie: Polska jest krajem wolności i tak musi zostać!

Reklama

W sobotę (17.10) w legionowskim Liceum Salezjańskim odbyło się przedwyborcze spotkanie kandydatów na parlamentarzystów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami Legionowa. Poza lokalnymi kandydatami tej partii do parlamentu – Mariuszem Błaszczakiem oraz Konradem Michalskim w dyskusji wziął udział również prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

Reklama

– Poprawność polityczna oznacza dzisiaj ograniczenie wolności słowa, badań naukowych. Tak w Polsce być nie może. Polska jest krajem wolności i musi nim pozostać, nawet jeśli mamy być wyspą wolności w Europie i świecie. To jest nasze historyczne zadanie. Wolność jest istotą naszej tożsamości, polskości – mówił w Legionowie prezes Kaczyński. Wspomniał przy tym o mediach tak zwanego głównego nurtu, które zdaniem szefa PiS-u próbują wmówić Polakom poglądy nie mające nic wspólnego z prawdą i zdrowym rozsądkiem.

Bezpłatne leki i tanie mieszkania

Kaczyński zapowiedział także, że jeśli PiS dojdzie do władzy to wprowadzi ofertę bezpłatnych lekarstw dla osób po 75. roku życia. Na wsparcie będą mogły liczyć także młode rodziny. Dopłaty do drugiego dziecka i do pierwszego dla rodzin w szczególnie trudnej sytuacji materialnej to powinien być, według Jarosława Kaczyńskiego standard. – Państwo musi wziąć na siebie znaczną część kosztów utrzymania dzieci, inaczej dzieci nie będzie – mówił szef Prawa i Sprawiedliwości. – Dzieci nie będzie także wtedy, gdy nie będzie mieszkań. Za czasów Gierka w latach 70. dochodziło do 300 tys. mieszkań rocznie, a Polska była wtedy dwa raz biedniejsza – dodał.

Według danych Prawa i Sprawiedliwości w Polsce oddaje się obecnie do użytku 150 tys. mieszkań rocznie. Poza tym – zdaniem Kaczyńskiego – są one „piekielnie drogie i niedostępne dla ogółu obywateli”. – PiS ma program budowy tanich mieszkań – zapowiadał prezes PiS.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close