Reklama

Foto/WideoKulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Józefów: U-rodziny Sołtysa pod znakiem Dnia Dziecka

Reklama

W niedzielę (29.05) w Józefowie (gmina Nieporęt) odbyła się tradycyjna już, niezwykle popularna wśród mieszkańców impreza pod hasłem U-rodziny Sołtysa. W tym roku, w związku ze świętem najmłodszych coroczny piknik poświęcony był przede wszystkim dzieciom. Nie zabrakło świetnej zabawy, pięknej pogody i… pysznego jedzenia.

Reklama

Zabawa rozpoczęła się o godzinie 14.00. Wtedy to ruszyły bezpłatne atrakcje dla dzieci. Nieco później na scenie pojawili się aktorzy, którzy przygotowali rodzinny program konkursowy, po którym mogliśmy obejrzeć wzruszającą bajkę “Lwi król”. Kolejną część imprezy zapewniły sekcje filii GOK Nieporęt zarówno te dziecięce: z Beniaminowa, Zegrza Południowego oraz ze Stanisławowa Drugiego jak i nieco starsza lecz bardzo liczna sekcja wokalna Młodzież 50+.

W godzinach popołudniowych na scenie wystąpili młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, a zaraz po nich w porywającym występie Józefinki, które zgromadziły rzeszę wiernych słuchaczy. Na scenie pięknym paniom towarzyszył Michał Osmycki.

Atrakcji dopełniły konkursy samorządowe. W tegorocznej edycji udział wzięły dwa zespoły – przedstawiciele Gminy Nieporęt i zawodnicy z Dobrego Miasta. Wszystkie konkursy wzbudzały ogromne zainteresowanie, dużo emocji i masę śmiechu. Uczestnicy szczęśliwie ukończyli sztafetę w butach strażackich, wyścig na taczce oraz skutecznie i bez urazów podbijali kapustę. Przygotowane przez organizatorów atrakcje cieszyły się tak ogromną popularnością, że kolejki nie malały do samego wieczora.

Wszyscy, którym zaczął doskwierać głód mogli posilić się grochówką którą ufundowała firma Event Impression oraz plackami z Rancha Bena. Wieczorem do wspólnej zabawy zaprosił zespół STYL. Przed sceną do zmroku wspólnie śpiewali i tańczyli najwytrwalsi uczestnicy pikniku.

W trakcie festynu  wójt Sławomir Maciej Mazur  wręczył także puchary i wyróżnienia w związku z rozegranym kilka godzin wcześniej Turniejem Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Nieporęt. Gośćmi specjalnymi zabawy byli samorządowcy z Dobrego Miasta.

Organizatorzy pikniku U-rodziny Sołtysa serdecznie dziękują za pomoc sponsorom – Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., który w gminie Nieporęt prowadzi ważne inwestycje gazowe dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz firmie Grodno S.A. Serdeczne podziękowania również dla Państwa Michalskich, którzy udostępnili teren.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close