Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Kolejny pożar domu w ostatnich dniach. Tym razem w Józefowie

Reklama

W nocy z czwartku na piątek (21/22.01) w miejscowości Józefów (gmina Nieporęt) doszło do kolejnego w ostatnim czasie pożaru budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło przy ul. Szkolnej około godz. 1:00 w nocy. W wyniku działania ognia jeden z domowników doznał poparzeń. Niestety drewniany budynek spłonął doszczętnie.

Reklama

W chwili przyjazdu na miejsce straży pożarnej, zamieszkująca budynek 4-osobowa rodzina znajdowała się w sąsiednim budynku, u swoich krewnych. Na szczęście zdążyli uciec z płonącego domu. Nie obyło się jednak bez obrażeń. Doznał ich jeden z mężczyzn, u którego zespół pogotowia ratunkowego stwierdził poparzenia I stopnia ramienia i ręki. Nie został jednak odwieziony do szpitala i pozostał wraz ze swoją rodziną. Dodatkowo ratownicy przebadali jeszcze kobietę z dwójką dzieci – im na szczęście nic się nie stało.

Jak informuje straż pożarna do gaszenia płonącego budynku o konstrukcji drewnianej, ocieplanego wełną mineralną i pokrytego papą użyto 4 prądów wody. Po stłumieniu płomieni całość dodatkowo dogaszono oraz przeprowadzono niezbędne prace rozbiórkowe. Niestety ogień zniszczył budynek całkowicie. 4-osobowa rodzina została bez dachu nad głową i w chwili obecnej znajduje się pod opieką samorządu. Przyczyny pożaru nie są ustalone.

W trwającej prawie 3,5 godz. akcji ratowniczej udział brało 5 zastępów straży pożarnej – 2 z JRG Legionowo, 2 z OSP Kąty Węgierskie oraz 1 z OSP Nieporęt.

Fot. KP PSP Legionowo

/red/

Przeczytaj także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close