Jesteś studentem i podróżujesz koleją? Nie zapomnij prolongować swojej legitymacji

Fot. Legio24

Z końcem miesiąca wygasa ważność legitymacji studenckich obowiązujących w roku akademickim 2016/2017. Studenci, na co dzień podróżujący koleją powinni swoje dokumenty prolongować do 31 października inaczej stracą prawo do ulgi przy zakupie biletu – przypominają Koleje Mazowieckie, przy okazji strasząc karami.

Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” przypomina, że legitymacje studenckie i słuchacza kolegium pracowników służb społecznych obowiązujące w roku akademickim 2016/2017 ważne są do 31 października 2017 r. Kolejarze informują więc o konieczności dokonania prolongaty dokumentów poświadczających uprawnienie do korzystania z ulgowych przejazdów pociągami KM.

W przypadku ujawnienia – podczas kontroli biletów w pociągu KM – podróżnego posiadającego nieważną (brak prolongaty po 31 października) legitymację studencką uznaje się go za jadącego bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do korzystania z ulgowych przejazdów pociągami KM i pobiera się opłatę dodatkową przewidzianą w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 20 stycznia 2005 r. – informują na swojej stronie internetowej Koleje Mazowieckie.

Jednocześnie przewoźnik przypomina, że zaświadczenia o przyjęciu na studia wydawane przez uczelnię nie uprawniają do korzystania z ulgowych przejazdów pociągami KM.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jesteś studentem i podróżujesz koleją? Nie zapomnij prolongować swojej legitymacji"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *