Piotr P. – radny z Legionowa podejrzany o zabójstwo

fot. policja.plfot. policja.pl

Zarzut umyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała ze skutkiem śmiertelnym przedstawiła zakopiańska prokuratura 33-letniemu mieszkańcowi Legionowa. Według informacji Radia Zet 33-latek to Piotr P., radny PiS zasiadający w Radzie Powiatu Legionowskiego. Informację potwierdził LEGIO24 starosta legionowski Jan Grabiec.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

W sylwestrową noc mężczyzna miał śmiertelnie pobić w Zakopanem 25-latka z Warszawy. Grozi mu za to kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Piotr P. nie przyznał się do winy i  złożył w tej sprawie wyjaśnienia.  Prokuratura nie ujawnia ich treści ze względu na dobro toczącego się śledztwa.  Nie wykluczone jednak, że w toku postępowania  33-latkowi zostaną postawione poważniejsze zarzuty.

Prokuratura przesłuchała też kolegę zmarłego mężczyzny, ale jego zeznania nie wniosły nic nowego do sprawy.

W rozmowie z LEGIO24 starosta Jan Grabiec przyznał, że jest całą sprawą poruszony. Piotr P. choć jest radnym opozycji, dał się poznać jako człowiek rzeczowy, bardzo dobrze przygotowywał się także do posiedzeń rady – jest to najbardziej konkretny i rzeczowy radny opozycji – powiedział Jan Grabiec. Jestem przekonany, że sprawa wkrótce się wyjaśni – dodał.

We wtorek rano (1.01.) taksówkarz jadący przez osiedle Jaszczurówka w Zakopanem zauważył rannego w głowę mężczyznę i wezwał policję. Rannym okazał się 33-latek z Legionowa.  Mężczyzna był pijany. Powiedział jednak funkcjonariuszom, że zabił człowieka – jak twierdził – w obronie własnej.

Po wytrzeźwieniu na  przesłuchaniu zeznał, że został napadnięty przez grupę trzech mężczyzn. Jak twierdził – jeden z nich miał przy sobie nóż. Napadnięty mężczyzna zaczął uciekać, jeden z napastników ruszył za nim. W trakcie ucieczki mieszkaniec Legionowa chwycił konar i uderzył w głowę  25-latka z Warszawy. Ten zginął na miejscu, policja znalazła ciało w pobliskim lesie, u wylotu Doliny Olczyskiej.

/wł, PAP, Radio Zet/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Piotr P. – radny z Legionowa podejrzany o zabójstwo"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *