Jest umowa na remont Jagiellońskiej i Parkowej!

Jesienią tego roku mieszkańcy Legionowa pojadą wyremontowaną Jagiellońską, Parkową i Sobieskiego. Dziś (12.04) podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Legionowskim a firmą Skanska S.A. w Warszawie na przebudowę tego układu komunikacyjnego za kwotę ponad 7 mln złotych.

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Wykonawca rozpocznie prace najpóźniej w połowie maja. Wcześniej znany będzie zatwierdzony harmonogram robót budowlanych, które odbywać się będą etapami zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu.

Przebudowa zakłada:
– wybudowanie ronda na zbiegu Sobieskiego i Parkowej z bezpiecznymi przejściami dla pieszych, tzw. azylami,
– modernizację łuku Sobieskiego-Krakowska na wysokości ul. Lwowskiej z wybudowaniem lewoskrętu we Lwowską,
– modernizację ulicy i wybudowanie chodników na Parkowej od strony szkoły do Sobieskiego, i dalej w stronę Krakowskiej,
– wybudowanie nowych zatok autobusowych na Parkowej przebudowę chodników i budowę nowych miejsc parkingowych wzdłuż Jagiellońskiej,
– modernizację skrzyżowania Jagiellońskiej z Piłsudskiego wraz przebudową sygnalizacji świetlnej, m.in. poprzez budowę prawoskrętu dla jadących od Przystanku w Piłsudskiego.

Podczas podpisania umowy przedstawiciel wykonawcy dyrektor Sławomir Ramski z firmy Skansa zapewnił, że firma dołoży starań, aby utrudnienia w ruchu były dla mieszkańców Legionowa jak najmniejsze. Planowane zakończenie inwestycji to wrzesień / październik 2013 r.

Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 7 633 104,18 zł z czego dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych wynosi 3 mln złotych. Pozostała wartość inwestycji sfinansowana zostanie po połowie przez Miasto Legionowo i Powiat Legionowski.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jest umowa na remont Jagiellońskiej i Parkowej!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *