Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

Jest kolejny termin otwarcia tunelu na legionowskim Przystanku

Reklama

Choć budowa tunelu kolejowego pod torami na legionowskim Przystanku dobiegła końca na początku grudnia ubiegłego roku, to nadal jest on zamknięty dla ruchu. Jeszcze kilka miesięcy temu inwestor – PKP PLK – informował o uruchomieniu przeprawy pod koniec stycznia bądź w lutym. Teraz jednak wyznaczono nowy termin – kwiecień tego roku. Jak twierdzą kolejarze, wszystkiemu winna jest biurokracja. A mieszkańcy nadal tkwią w korkach w okolicy przejazdu kolejowego Parkowa-Wyszyńskiego.

Reklama

fot. Legio24fot. Legio24

Budowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe tunel w ciągu Alei Róż i ul. Krakowskiej został ukończony pod koniec 2013 roku i niebawem miał zostać oddany do ruchu. Niestety termin uruchomienia przeprawy ciągle się oddala. Jak tłumaczy Maciej Dutkiewicz – rzecznik prasowy PKP PLK głównym powodem takiej sytuacji są przeciągające się uzgodnienia dokumentacji geodezyjnej. Jak udało nam się ustalić, składana do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej dokumentacja wielokrotnie wymagała poprawek. Stąd też cała procedura się wydłużyła. Mam nadzieję, że wszystkie instytucje, niezależne od PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. od których będzie zależało tempo wydawania pozwolenia na użytkowanie będą akceptowały otrzymane dokumenty jak najszybciej i jak najsprawniej. Zakładamy, że pozwolenie na użytkowanie tunelu otrzymamy w kwietniu – dodaje  Dutkiewicz.

Nadzór ma 21 dni

Po uzgodnieniu dokumentacji geodezyjnej  kolejarze będą mogli złożyć wniosek do nadzoru budowlanego o wydanie pozwolenia na użytkowanie tunelu. Nadzór ma z kolei 21 dni kalendarzowych na wydanie tego typu decyzji.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. To jest skandal! Proszę przy tego typu informacjach podawać od razu informację o karach finansowych i o rekompensacie. Mamy prawo wiedziec jak ta inwestycja będzie rozliczona skoro są takie opóźnienia. Jeśli ja w mojej pracy bym tak opóźnił się z wykonaniem zadania to już bym nie pracował. My grzęźniemy w korkach a tunel stoi gotowy od 4 m-cy. Legionowo przez to upodabnia się do jakiś azjatyckich miast nie europejskich. Misto podzielone na pół. Mogę się założyć że termin kwietniowy nie jest finalny.

  2. Co za bzdury gada rzecznik PKP, oni są od przygotowania prawidłowej dokumentacji zgodnej z przepisami. Skoro dostarczają niekompletną to nie dziwne, że nie chcą im odebrać tej inwestycji.

  3. PRZY NAJBLIŻSZYCH WYBORACH MUSIMY PODZIĘKOWAĆ WŁADZOM NASZEGO MIASTA I POWIATU ZA OLEWANIE SPRAW WAŻNYCH DLA MIASTA I!!! ZAMIAST BAWIĆ SIĘ W NIANCZENIE UKRAIŃSKICH RODZIN ZA NASZE PIENIĄDZE NIECH WEZMĄ SIĘ ZA SPRAWY KTÓRE OBIECALI PRZY POPRZEDNICH WYBORACH !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close