Jesienią i zimą uważaj na tlenek węgla! Zobacz, jaki czujnik wybrać

W domach i mieszkaniach rozpoczyna się sezon grzewczy. Po letniej przerwie włączamy urokliwe kominki, a do pieców wkładamy drewno i węgiel. Dla własnego bezpieczeństwa, w okresie jesienno-zimowym, dobrze jest wyposażyć się w czujnik gazu, dymu i tlenku węgla. To proste urządzenie potrafi uratować życie całej rodzinie.

Bezpieczeństwo rodziny na pierwszym miejscu

W natłoku codziennych zajęć i obowiązków często nie zdajemy sobie sprawy, czym tak naprawdę jest tlenek węgla. Gaz ten, występując w dużym stężeniu w pomieszczeniu, potrafi zabić w ciągu zaledwie 3 minut. Co roku słyszy się o poważnych przypadkach podtrucia tlenkiem węgla lub nawet o zaczadzeniu. Gaz ten jest bardzo groźny dla zdrowia i życia człowieka. Co gorsza, jest pozbawiony zapachu i koloru, przez co niemożliwe jest wykrycie go w otoczeniu bez specjalistycznych urządzeń. W trosce o dobro całej rodziny, warto nie tylko rok rocznie dokonywać przeglądu przewodów kominowych, ale również zaopatrzyć się w specjalistyczny czujnik czadu, który ochroni nas przed szkodliwym działaniem tlenku węgla, gdy ten pojawi się w naszym otoczeniu. Na bezpieczeństwie po prostu nie warto oszczędzać.

Czujniki marki Gerda. Gdy niezawodność i estetyka idą w parze

W ostatnich latach Polacy coraz większą wagę przykładają nie tylko do jakości i skuteczności urządzeń, lecz również do ich estetyki. Czujniki gazu, dymu i tlenku węgla nie muszą szpecić naszych domów. Udowodniła to marka GERDA, która wprowadziła na rynek niezawodne czujniki o neutralnym wzornictwie, pasującym zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz. Minimalistyczna stylistyka utrzymana w bieli nie wpłynie negatywnie na wystrój wnętrza. Czujnik elektrochemiczny działa w ten sposób, że w momencie, gdy wykryje niewielkie nawet stężenie szkodliwego gazu, wydaje z siebie serię 3 krótkich alarmów w odstępach co pół sekundy. Dźwiękowi temu towarzyszy również zapalenie się diody LED. Alarm jest odpowiednio głośny – na tyle, że nie da się go zignorować.

Gdzie można kupić czujnik gazu?

Czujnik gazu, dymu i tlenku węgla do swojego domu można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Wybierając czujnik, warto sięgnąć po takie urządzenie, które wykrywa zarówno CO (tlenek węgla), gaz ziemny oraz LPG.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jesienią i zimą uważaj na tlenek węgla! Zobacz, jaki czujnik wybrać"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *