Janówek Pierwszy: Świętowali 80 lat istnienia OSP

W tym roku wieliszewski Gminny Dzień Strażaka obchodzono w Janówku Pierwszym. Uroczystości połączone były z 80-leciem istnienia tutejszego OSP. To był dzień pełen atrakcji.

fot. Dariusz Ślusarski / UG WieliszewFot. Dariusz Ślusarski / UG Wieliszew

W sobotę (17 maja) w Janówku Pierwszym odbyły się uroczystości związane z Dniem Strażaka oraz obchodami 80-lecia istnienia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Świętowanie rozpoczęło się mszą świętą w intencji strażaków, odprawioną w kościele św. Bartłomieja Apostoła w Janówku Pierwszym. Po mszy, spod kościoła ruszyły poczty sztandarowe w towarzystwie orkiestry dętej i mażoretek. Następnie rozpoczął się uroczysty apel, na którym wręczono pamiątkowe statuetki z okazji 80-lecia istnienia OSP w Janówku Pierwszym. Na zakończenie imprezy wszyscy zgromadzili się pod sceną, by wspólnie wysłuchać utworów zagranych przez zespół KOMP. Nie zabrakło także atrakcyjnych konkursów z nagrodami.

Strażacy tego dnia otrzymali wyjątkowy prezent w postaci nowego sztandaru. Będzie on z pewnością motywował do służby obecnych, jak i przyszłych druhów. Gościem specjalnym obchodów był były premier Waldemar Pawlak.

Fot. Dariusz Ślusarski / UG Wieliszew

/db/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Janówek Pierwszy: Świętowali 80 lat istnienia OSP"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *