Janówek I: W 2013 ruszy rozbudowa remizy

Gmina Wieliszew wykonała już koncepcję rozbudowy budynku remizy strażackiej w Janówku Pierwszym. Inwestycja ta jest długo oczekiwana nie tylko przez strażaków, ale też wszystkich okolicznych mieszkańców.

Opracowana przez Gminę Wieliszew koncepcja będzie realizowana dwuetapowo. W pierwszej kolejności zostaną wykonane roboty remontowe w istniejącym już budynku strażnicy. W drugim zaś etapie prac, dobudowana będzie nowa część budynku, w której powstanie dwustanowiskowy garaż na samochody Straży, szatnie, wiatrołap z klatką schodową i pokój z oddzielnym wejściem.

Na piętrze przewidziana jest część socjalna, w tym pokój dla zarządu, pralnie, toalety z natryskiem: damska i męska oraz podręczny magazynek, a także sala komputerowa i dwie sale zebrań. Powierzchnia użytkowa remizy strażackiej zwiększy się o ponad 350 m².

Budynek remizy strażackiej po rozbudowie stanie się obiektem schludnym i przestronnym – mówi Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki – Istotne jest też to, że z inwestycji będą korzystać nie tylko strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej, ale również inni mieszkańcy wsi Janówek Pierwszy i Góra – dodaje.

Po zakończeniu prac budowlanych, Gmina zajmie się również zagospodarowaniem otoczenia budynku, w tym stworzeniem miejsc postojowych dla pojazdów. Rozpoczęcie robót planowane jest na drugą połowę 2013 r.

/UG Wieliszew/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Janówek I: W 2013 ruszy rozbudowa remizy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *