Janosikowe: Powiat Legionowski z własną skargą?

W marcowym numerze prestiżowego miesięcznika “Prawo Europejskie W Praktyce” ukazał się wywiad ze Starostą Legionowskim dotyczący skutków wyroku w sprawie tzw. „janosikowego”.

fot. sxc.hu

Miesięcznik  ukazuje się od czerwca 2002 roku i prezentuje aktualności z zakresu prawa wspólnotowego i krajowego . Czasopismo skierowane jest do parlamentarzystów, eurodeputowanych, środowisk prawniczych a także osób zainteresowanych tematyką. Miesięcznik wydawany jest  pod patronem naukowym Instytutu Prawa Międzynarodowego Uniwersytetu Warszawskiego i znajduje się na Liście Filadelfijskiej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rozmowę ze Janem Grabcem przeprowadziła Redaktor Naczelny Katarzyna Zamorowska. Starosta odpowiadając na pytania dziennikarki ustosunkował się do ogłoszonego 31.01.2013 r.  wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów dotyczących tzw. „janosikowego”.

“Ogłoszenie sentencji wyroku Trybunału Konstytucyjnego było dla nas oczywiście rozczarowujące. Samo uzasadnienie wyroku jest jednak sukcesem” – powiedział Starosta Jan Grabiec.

W swojej wypowiedzi  starosta podkreślił, iż Trybunał widzi głębokie wady obecnego modelu poziomego wyrównywania dochodów samorządów i ma zamiar wskazać je w skierowywanym do Sejmu postanowieniu sygnalizacyjnym.

„Jeśli sejm w najbliższym czasie nie podejmie prac nad zmianą „janosikowego”, przygotujemy własną, powiatową skargę do Trybunału Konstytucyjnego. Kilkanaście powiatów tworzących Koalicje Powiatów jest gotowych do zaprezentowania destrukcyjnego wpływu „janosikowego” na sytuację budżetową. Może to właśnie sytuacja powiatów ziemskich pozwoliłaby wykazać dobitnie wady systemu wyrównawczego.” – przekonuje starosta.

/„PRAWO EUROPEJSKIE W PRAKTYCE”, Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Janosikowe: Powiat Legionowski z własną skargą?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *