Zamknij

Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z erekcją?

18:16, 12.12.2018
Skomentuj

Jeśli chcesz się dowiedzieć kogo dotyczą problemy z erekcją i jakie są przyczyny ich powstawania, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Jakie są przyczyny problemów z erekcją?


Zaburzenia erekcji to temat w ostatnich czasach bardzo popularny. Nic w tym dziwnego - bardzo wiele osób się boryka z tego typu problemem, co właśnie odpowiada za jego popularność. Na dobrą sprawę bowiem nie da się stwierdzić, że jest to problem jakiejś wąskiej grupy ludzi. Jak wykazują badania, problemy z erekcja dotyczą ludzi w różnym wieku - po 18, 20, 30, 40, 50, 60 roku życia i niemal 50 % mężczyzn ogółem. Przy tak niekorzystnej statystyce, stosunkowo niewielki szum wokół tematu może odrobinę dziwić. Jeśli jednak przyjrzymy się temu nieco bliżej, sprawa staje się dość oczywista...

Zaburzenia erekcji - sprawa wstydliwa?


Pozorny brak szumu wokół sprawy wynika z faktu, iż zwyczajnie w świecie wstydzimy się swoich problemów z własną seksualnością. Uważamy, że dyshonorem jest się do tego przyznać, a sam problem bardzo często jest przez wielu z nas usilnie bagatelizowany. Część uważa, że minie samoistnie, część z kolei zdaje sobie sprawę z jego wagi, ale wstydzi się przyznać przed sobą, partnerem czy też specjalistą.

Problemy z erekcją tymczasem rzutują na całe nasze życie. Wywołują frustrację, zniechęcenie. To przenosi się na całe nasze życie, sprawiając, że niepowodzenia spotykają nas w każdej jego dziedzinie. Ale przede wszystkim wpływa to na nasze relacje z partnerem. Brak bowiem spełnienia seksualnego w związku prowadzi do jego rozpadu i poszukiwania zaspokojenia na zewnątrz. Takie działanie wynika z naszej natury i w tym względzie nie będziemy w stanie tej kwestii w skuteczny sposób zapobiec.

Tymczasem, jak się okazuje, bardzo często popełniamy zupełnie inny błąd - nie podejmujemy działania, choć nie stanowiłoby to większego problemu. Zanim jednak poruszymy ten temat, poznajmy przyczyny impotencji.

Jakie są przyczyny problemów z erekcją?


Jeśli chodzi o problemy z męskimi funkcjami seksualnymi, to ich przyczyny są dość złożone. Jednakże kiedy zagłębimy się w ich analizę, ukazuje się pewien prosty wzór. Warto zwrócić na niego uwagę.

Jeśli chodzi o przyczyny impotencji, to zasadniczo wyróżnić możemy w tym względzie dwie, główne ich grupy. Podział został zaproponowany w tym specjalistycznym artykule  https://erektoportal.pl, na podstawie którego powstał ten przegląd.  I tak przyczyny impotencji dzielimy ze względu na rodzaj czynników ją wywołujących - emocjonalno-psychiczne lub fizyczne. Przyjrzyjmy im się nieco bliżej.

Czynniki emocjonalno-psychiczne wynikają z nieodpowiedniego stanu psychicznego. Możemy wśród nich wyróżnić następujące przyczyny impotencji:


  1. Depresja.

  2. Problemy w pracy, między partnerami, w rodzinie.

  3. Niska samoocena.

  4. Długotrwałe stany lękowe i stresowe.

  5. Lęk przed niepowodzeniem.


Jakie wnioski możemy wysnuć, analizując powyższe czynniki? Przede wszystkim takie, że mamy na nie realny wpływ. Bez większego problemu możemy zadbać o to, by się ich pozbyć. Wystarczy porozmawiać z każdym, z którym mamy na przykład niedomknięte sprawy. Następnie idźmy się odstresować. Może masaż? Gorąca kąpiel? Aromaterapia? Aktywność fizyczna? Porozmawiajmy szczerze z partnerką i wyjaśnijmy sobie kwestie, związane z niepowodzeniem lub niską samooceną. Zasadniczo tylko z depresją trzeba koniecznie iść do specjalisty, żeby nie pogorszyć swojego stanu.

Skoro mamy kontrolę nad tymi czynnikami, to możemy łatwo zmienić warunki i poprawić swoje życie.

Z kolei czynniki fizyczne prezentują się następująco:

  1. Cukrzyca.

  2. Choroby układu krążenia.

  3. Leki na nadciśnienie.

  4. Zarażenie bakterią lub grzybicą.

  5. Uzależnienia.

  6. Zaburzenia hormonalne.

  7. Obciążenie nadnerczy.

  8. Siedzący tryb życia.

  9. Uszkodzenia ciała.


Wbrew pozorom, kiedy przyjrzymy się czynnikom fizycznym, to również możemy dostrzec podobną zależność, jak przy czynnikach psychiczno-emocjonalnych - mamy na nie wpływ. I to często zdecydowanie większy, niż sądzimy.

Dobra dieta, uwzględniająca spożywanie odpowiednich ziół, witamin i suplementów, aktywność fizyczna minimum 3 razy w tygodniu w formie 30 minut biegu lub spaceru oraz 4 serii po 10 przysiadów - tylko te dwie kwestie zadbają o wyeliminowanie większości tych czynników. Do tego należy dołożyć odpowiednią ilość snu (średnio 8 godzin) i zasadniczo większość z podstawowych kwestii mamy rozwiązanych.

Ćwiczenia fizyczne podnoszą poziom testosteronu i obniżają poziom stresu, czyli hormonu prolaktyny, więc nawet część zaburzeń hormonalnych możemy rozwiązać w ten sposób.

Konieczne będzie również rozstanie się z używkami - z papierosami i narkotykami bezwzględnie, z alkoholem w nadmiarze (częściej niż raz w tygodniu).

W kwestii cukrzycy, leków na nadciśnienie i chorób układu krążenia - warto się spotkać ze specjalistą i przedyskutować dostępne rozwiązania. W wielu przypadkach taki przegląd będzie najlepszym krokiem na drodze do poprawy swojego samopoczucia oraz swoich możliwości seksualnych. Dlatego warto dokonać tego działania maksymalnie solidnie.

Podstawowy wniosek wynikający z przeglądu


Analizując treść tego przeglądu lub artykułu źródłowego, należy wysnuć jedną, niezwykle istotną uwagę - problemy z erekcją to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a coś, z czym należy jak najszybciej sobie poradzić.

Co więcej - nasz organizm posiada zaskakujące zdolności regeneracyjne. Wystarczy, że wyeliminujemy negatywne warunki i przestaniemy pogarszać swój stan zdrowia, a rozpocznie się proces regeneracji organizmu, który większość z powyższych przyczyn wyeliminuje.

Z pozostałym zestawem, musimy sobie poradzić samodzielnie. Jednakże to leży w naszym ogólnym interesie. Stres nie tylko negatywnie wpływa na naszą potencję. Pogarsza również zdolności analityczne i percepcyjne. Niska samoocena to szereg utrudnień w codziennym życiu z procesem podejmowania decyzji w pracy lub w rodzinie. Wszystko jest ze sobą na tyle powiązane, że poprawa jednego aspektu, przełoży się na poprawę całego życia.

Podsumowanie


O problemach z męską potencją nie tylko wypada rozmawiać, ale wprost trzeba to robić. Wiele związków rozpadło się z powodu braku reakcji mężczyzny na pojawiające się problemy, ale również z powodu braku świadomości, że ten problem da się rozwiązać. Dlatego tak ważne jest przełamanie tabu i nie wstydzenie się własnych niedoborów.

Jest to tym ważniejsze, że problem ten został zbadany przez wielu specjalistów i opracowano dokładnie jego rozwiązania. Wiemy czym się kierować, jak to robić i wiemy, że wiele z tych działań leży w naszym zasięgu dzięki zaledwie niewielkiej zmianie w naszym codziennym funkcjonowaniu. Co więcej - zmiany te przełożą się na poprawę wszystkich aspektów naszego życia, dlatego leżą w naszym najlepszym interesie.

Wystarczy wdrożyć więcej aktywności fizycznej do naszego stylu życia. Dołożyć do tego różnego rodzaju sposoby radzenia sobie ze stresem, odpowiednią dietę i rozmowy z najbliższymi. I mamy gotowy przepis na poradzenie sobie z większością problemów z potencją. Zatem rozwiązanie jest proste, jednak uzależnione w głównej mierze od naszych chęci. Jakie więc teraz będziesz miał usprawiedliwienie braku zmian w swoim życiu?

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%