“Jaki piękny jest ten świat” – tydzień eTwinningu w SP1

Wystawa gazetek szkolnych czy międzyszkolny konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej to tylko niektóre z punktów tygodnia eTWINNING obchodzonego od 25 października w Szkole Podstawowej nr1 w Legionowie.

eTWINNING to akcja ukierunkowana na wprowadzenie technologii informacyjno – komunikacyjnych w europejskich szkołach. Zasady jej działania są bardzo proste. Przez internet szuka się placówki – partnera, z którym wymienia się doświadczenia. Dzięki programowi powstają nowe przyjaźnie i wspólne działania ponad sztucznymi podziałami, pielęgnuje się uniwersalne wartości, a przede wszystkim poznaje zupełnie inne kultury.

Uczniowie szkoły nr 1 już od 2007 r. uczestniczą w projekcie pod hasłem: “So wonderful is my world” (“Jaki piękny jest ten świat”), w ramach którego współpracują z Karmelawa Balys Buracas Secondary School na Litwie.

REKLAMA

Apel podsumowujący obchody tygodnia eTwinning odbędzie się już dziś. W programie przewidziano pokaz najlepszych prezentacji multimedialnych, ukazujących tradycje i kulturę krajów Unii Europejskiej oraz rozdanie nagród za najlepszą prezentację multimedialną w poziomach klas IV, V i VI.

(źródło: UM Legionowo, foto: UM Legionowo)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "“Jaki piękny jest ten świat” – tydzień eTwinningu w SP1"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *