Reklama

Foto/WideoLegio Edu

Jak zostać dobrym dziennikarzem, czyli Jakub Porada w “Konopnickiej”…

Reklama

Co zrobić, by przeprowadzić ciekawy wywiad? Jak poradzić sobie z tremą? Dlaczego dziennikarz powinien czytać dużo książek? Na te i inne pytania odpowiedział Jakub Porada, dziennikarz TVN, TVN24 i TTV, który 19 listopada br. gościł w LO im. M. Konopnickiej.

Reklama

Spotkanie składało się z dwóch części. Podczas pierwszej z nich gość opowiedział o napisanych przez siebie książkach: “Chłopaki w sofixach” i “Porada da radę. Tanie latanie”. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie klasy 1b (humanistyczno-medialnej) i 2b (humanistyczno-artystycznej) z zainteresowaniem wysłuchali wspomnień o dorastaniu w blokowisku, pierwszych muzycznych fascynacjach Jakuba Porady, jego doświadczeniach teatralnych i drodze do bycia dziennikarzem.

Druga część poświęcona była zagadnieniom medialnym i miała charakter warsztatowy. Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej mogli poćwiczyć pod kierunkiem mistrza dykcję, dowiedzieć się, jak wygląda praca w telewizji, na co powinien zwracać uwagę dobry dziennikarz i jak pozytywnie przejść casting do programu. Jakub Porada okazał się niezwykle sympatycznym i ciekawym rozmówcą, podzielił się swoim doświadczeniem z pracy w mediach. Rady, których udzielił niewątpliwie przydadzą się młodym ludziom, zwłaszcza, że w “Konopnickiej” właśnie rusza szkolna telewizja. Upór i konsekwencja w dążeniu do celu, pozytywne nastawienie i niezrażanie się porażkami – to, zdaniem wyjątkowego gościa, najważniejsze cechy dziennikarza.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu: “Spotkania literackie” organizowanego przy wsparciu Starostwa Powiatowego.

/Renata Kamińska, Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Szkoda, że Kuźniara nie zaprosili ten to dopiero by im opowiedział co i jak, a poza tym to TVN łże

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close