Jak znaleźć idealny biustonosz?

Wybór bielizny to nie jest prosta sprawa. Musimy pamiętać, że jeśli źle dobierzemy biustonosz, to będzie znacznie gorzej niż w przypadku zwykłych ubrań, które na siebie wkładamy. Niestety większość z nas popełnia wiele błędów w czasie tego zadania. To właśnie negatywnie wpływa na wygląd naszych piersi. O czym więc powinnyśmy pamiętać w trakcie wyboru biustonosza?

W pierwszej kolejności poznaj swój rozmiar

Niektóre kobiety mogą myśleć, że to głupia porada. W końcu każda z nas doskonale zna swój rozmiar. Niestety nie jest to prawda, wiele kobiet nadal nosi źle doprany biustonosz. Dlaczego dobór odpowiedniego rozmiaru jest taki ważny? Wszystko po to, aby nasze piersi dobrze się prezentowały. W przypadku za małych biustonoszy nasze piersi są za bardzo zgniecione, a wtedy mogą się pojawić nieestetyczne fałdki. Za duży rozmiar też może mieć negatywne konsekwencje, bo nie zapewni naszemu biustowi odpowiedniej stabilizacji. Nie trzeba więc dalej nikogo przekonywać, że musimy go dobrze ustalić. Do tego jednak potrzeba poznać kilka zasad.

Przy określaniu rodzaju biustonosza, musimy znać dwa wymiary: obwód pod biustem i w biuście. Pierwszy z nich to pierwsza część naszego rozmiaru. Następnie należy określić miseczkę, w tym celu od obwodu w biuście odejmujemy ten pod biustem. Uzyskana liczba wskaże nam konkretny rozmiar. Ważny jest również sposób, w jaki pobierzemy te dwie miary. Nie możemy tego robić bez przemyślenia, bo możemy ustalić błędny rozmiar.

Jak więc się mierzymy przy określaniu biustonosza?

Na początku warto pamiętać o odpowiedniej postawie. W trakcie mierzenia nie wolno nam się garbić, bo to sfałszuje uzyskane wyniki. Dlatego powinnyśmy stać prosto i nie mieć na sobie biustonosza ani ubrania. W trakcie mierzenia najlepiej lekko ściskać się miarką. Ważne jest też, jakie mamy ciało i do niego dopasować ściskanie miarką. Kobiety z nabitym ciałem powinny napiąć taśmę i nie ściskać jej dodatkowo. Nieco inna sytuacja powinna nastąpić u pań z lejącym się ciałem – one powinny lekko ścisnąć miarkę, ale bez przesady, aby nie sprawić sobie dodatkowego bólu. Po zmierzeniu w ten sposób obwodu pod biustem przechodzimy do mierzenia biustu. Tę czynność najlepiej wykonywać w biustonoszu z miękkimi, nieusztywnianymi miseczkami. Stan piersi powinien wpływać na naszą postawę. Jeśli mamy jędrne to stoimy prosto, a gdy nie, można się lekko pochylić do przodu.

Warto też zwrócić uwagę na kształt biustonosza

Rozmiar biustonosza jest niezwykle istotny, ale warto też zwrócić uwagę na jego kształt. Na stronie https://www.bielizna9.com/ znajdziemy takie, które spełnią nasze przeróżne potrzeby. Najpopularniejsze z nich to pełny, do dekoltów w szpic oraz balkonetka. Ten pierwszy idealnie zasłania cały biust oraz nadaje mu okrągły kształt. Balkonetka jest idealna do szerokich, niezbyt głębokich dekoltów. Biustonosz do dekoltów w szpic idealnie podniesie piersi i nada im piękny kształt, ale może też je spłaszczać, więc warto wcześniej sprawdzić, jak będzie się prezentował.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jak znaleźć idealny biustonosz?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *