Reklama

Legionowski

Jak zagospodarować porty w Nieporęcie? Mieszkańcy odpowiedzieli

Reklama

Hotel, obiekty sportowe, pole namiotowe oraz przystań dla jednostek pływających to tylko niektóre pomysły mieszkańców Gminy Nieporęt na zagospodarowanie terenów nad Jeziorem Zegrzyńskim czyli tzw. Portów Nieporęt i Pilawa. Nieporęccy urzędnicy opublikowali właśnie wyniki internetowej ankiety, w której pytali mieszkańców gminy o ich pomysły na zagospodarowanie nadbrzeżnych terenów.

Reklama

Port Pilawa, fot. jezioro.zegrzynskie.pl Port Pilawa, fot. jezioro.zegrzynskie.pl

Jak pokazuje ankieta, według mieszkańców, na terenach przyportowych powinien znaleźć się hotel, boisko do siatkówki oraz do minigolfa, wielofunkcyjna hala sportowa, skatepark i pole namiotowe.  Dużym poparciem cieszą się także propozycje wybudowania boiska do koszykówki, kortu tenisowego, siłowni “pod chmurką” czy muszli koncertowej. Na “liście życzeń” nie zabrakło także placu zabaw dla dzieci, przystani dla jednostek pływających oraz terenu, gdzie można po prostu posiedzieć lub poleżeć.

Ponad 400 osób odpowiedziało

W badaniu prowadzonym na  stronie internetowej nieporęckiego magistratu wzięły udział 404 osoby – 249 mężczyzn i 155 kobiet, najczęściej w przedziale wiekowym 25-45 lat (53% ankietowanych). Mieszkańcy biorący udział w badaniu w wieku do 25 lat stanowili 20% respondentów, a powyżej 45 lat – 26%.  Brakujący 1% stanowią osoby, które nie wskazały swojego wieku w ankiecie.

Mieszkańcy gminy, którzy wzięli udział w badaniu, w większości bywają na terenie Portów Nieporęt i Pilawa kilka razy w miesiącu (145 osób) lub klika razy w roku (140 osób). Dużą grupę stanowią także ankietowani, odwiedzający nadbrzeżne tereny Jeziora Zegrzyńskiego codziennie (77 osób).

Respondenci preferują gównie wypoczynek czynny (116 osób) oraz bierny i czynny (268 osób). Odzwierciedla się to w dużej liczbie głosów oddanych na obiekty sportowe.

Do ogólnodostępnego centrum wypoczynkowo-rekreacyjnego będą chodzić codziennie

Jeżeli na terenie Portów Nieporęt i Pilawa powstałoby centrum wypoczynkowo-rekreacyjne, ankietowani najczęściej korzystali by z niego każdego dnia (w wolnym czasie) lub w weekendy . Takiej odpowiedzi udzieliło 356 osób. Zdecydowana większość respondentów chce także, aby centrum było ogólnodostępne.

Przejęli porty w zeszłym roku

Po przejęciu przez Gminę Portów Pilawa i Nieporęt jesienią zeszłego roku  władze samorządowe scaliły oba tereny i utworzyły gminny obszar rekreacyjno-wypoczynkowy. Ruszyły także konsultacje społeczne, mające pomóc dobrze zaplanować rewitalizację tych terenów i dostosowanie ich do potrzeb mieszkańców. Ankieta opisana w artykule jest właśnie elementem prowadzonych konsultacji.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close