ReklamaArtykuł SponsorowanyBiznes, praca, pieniądzeDobrze Wiedzieć!

Jak zaaranżować biuro, by było ono wygodne dla pracowników?

Reklama

Wygoda i funkcjonalność to dwa istotne aspekty, które powinny pojawiać się w naszych przestrzeniach biurowych. W końcu biuro to miejsce, w którym wielu spędza połowę każdego dnia, dlatego zapewnienie pracownikom najbardziej optymalnej przestrzeni do rozwoju i wykonywania swoich obowiązków zawodowych ma duże znacznie. Każdy pracodawca bowiem wie, że im bardziej zmotywowani pracownicy, tym lepiej rozwijająca się firma. Jak zatem zaaranżować nasze biuro, by było ono jak najbardziej funkcjonalne?

Reklama

Stanowiska pracy

Ustawienie biurek, czyli stanowisk pracy to jedna z kluczowych kwestii w organizacji przestrzeni biurowej. Biurka nie powinny być ustawione w zbytnim ścisku. Oczywiście znaczenie ma tutaj wielkość samych mebli, bo duże biurka ustawione w bliskiej odległości od siebie nie będą stanowiły dużego obciążenia dla pracowników. Dobrze, żeby każdy pracownik miał swoje stałe miejsce pracy i by było ono możliwie komfortowe – pracownik powinien mieć przestrzeń do swobodnego wysunięcia krzesła spod biurka, a na samym biurku powinien mieć zapewniony odpowiednio duży blat roboczy, który umożliwi wykonywanie wszystkich obowiązków. Pamiętajmy, by nie ustawiać mebli zbyt gęsto, a jeśli potrzebujemy więcej przestrzeni, powinniśmy pomyśleć o wynajęciu większego biura.

Odpowiedniej wielkości biuro mieści swobodnie wszystkie stanowiska pracy, umożliwia płynną komunikację pracowników (raczej odchodzi się od tak zwanych boksów na rzecz otwartych planów przestrzeni) i daje im swobodę do pracy oraz do odpoczynku.

Przestrzeń socjalna

W temacie odpoczynku warto powiedzieć o tym, że to właśnie po stronie pracodawcy leży organizacja tak zwanej przestrzeni socjalnej, w której pracownicy mogą przygotować i zjeść posiłki. W biurach, a zwłaszcza w biurowcach, przestrzenie takie są z góry wyznaczone i przystosowane właśnie do tych celów. Dobrze wyposażone kuchnie i jadalnie będą służyły pracownikom, choć nie tylko one – w biurowcach pojawia się wiele przestrzeni rekreacyjnych, chociażby w postaci otwartych zielonych tarasów czy dziedzińców, gdzie pracownicy mogą bez przeszkód zjeść lunch czy odpocząć w otoczeniu roślinności. Wynajem biura w biurowcu jest bardzo atrakcyjne dla wielu firm, gdyż otrzymują one wygodne i nowoczesne biura, architekturę na wysokim poziomie i wiele ciekawych udogodnień (przedszkole, siłowania czy bufet na terenie biurowca czy kompleksu), dzięki którym mogą przyciągnąć do siebie najlepszych fachowców.

Źródło: Gdański Business Center

Design

Nie można także zapominać o samym wystroju wnętrz. Zastosowane barwy, kształty i motywy mogą mieć pośrednie przełożenie na nastroje pracowników, świadczą też o samym charakterze naszej marki. Aranżacja wnętrz jest przedłużeniem naszej misji i brandingu, dlatego nie powinna być ona przypadkowa. Generalnie, w przestrzeniach biurowych dobrze przyjmują się sprawdzone rozwiązania, to jest klasyczne połączenia kolorystyczne (takie jak czerń i zieleń czy biel i szarość), ale dobrze jest do tych „profesjonalnych” wnętrz przemycić nieco przytulności domu. W biurze nie powinno zatem zabraknąć miękkich kanap czy foteli oraz roślinności, ciekawych akcentów, dobrego oświetlenia. W urządzeniu biura możemy sięgnąć po pomoc architektów. Pamiętajmy, że i ten element świadczy o naszym prestiżu i może przyciągnąć do nas nowych pracowników.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close