Reklama

Dobrze Wiedzieć!

Jak wynająć samochód za granicą?

Reklama

Wypożyczalnie samochodów osobowych to podmioty, które przyjęły się właściwie na całym świecie. Są doskonałym rozwiązaniem, jeśli potrzebujemy mobilności i niezależności daleko od swojego domu.

Reklama

Mobilność i niezależność na urlopie lub wyjeździe służbowym

Wyjeżdżamy na urlop do obcego kraju. Lecimy samolotem, bo szybciej minie podroż i dłużej będzie się można cieszyć urokami urlopu albo pracujemy w firmie, w której delegacje to nieodłączny element pracy. Jednak gdy docieramy do kraju docelowego, to potrzebujemy sprawnie przemieszczać się między siedzibami naszych klientów. I co tu zrobić? Dawniej sytuacja taka była patowa, a w zasadzie jedyną możliwością było korzystanie z taksówek. Co oczywiście było bardzo kosztowne. Ostatnimi czasy powstała doskonała alternatywa zarówno dla komunikacji publicznej, jak też taksówek. Dokładniej, chodzi o wypożyczalnie samochodów osobowych. Są to firmy, które posiadając kilka bądź nawet kilkanaście aut zajmują się regularnym wypożyczaniem swoich pojazdów osobom, które akurat takiego auta potrzebują. Jest to działalność usługowa, a za jej wykonanie firma wypożyczająca uzyskuje odpowiednie, przewidziane w umowie wynagrodzenie. Jednak aby móc skorzystać z usług wypożyczalni, należy spełnić odpowiednie warunki. Jakie? Podpowiadamy.

Formalności to podstawa

Firma wypożyczająca powierza nam samochód. W związku z tym, że jest jego właścicielem, a pojazd to nie jest tania rzecz, musi się odpowiednio zabezpieczyć. Dlatego też spisuje z wypożyczającym stosowną umowę, aby mieć potwierdzenie, że taki pojazd został nam użyczony. Jednak do przygotowania umowy należy się odpowiednio przygotować. Firma na pewno dokładnie sprawdzi naszą wiarygodność jako klienta, a w szczególności skontroluje to, czy rzeczywiście posiadamy uprawnienia do kierowania pojazdem, który chcemy wypożyczyć. Bez “prawka” nie ma zatem szans. Ponadto, osoba musi posiadać dowód osobisty bądź paszport. Który z tych dokumentów będzie właściwy? Wszystko zależy od procedur obowiązujących w wypożyczalni. Dlatego zanim wyjedziemy warto sprawdzić na stronie internetowej https://www.maxes-angels.com/ jakie dokumenty musimy mieć przy sobie aby umowa została skutecznie zawarta.

Płatności

Posiadanie odpowiednich dokumentów to jedno, ale za wypożyczenie samochodu należy jeszcze zapłacić. I tu zaczynają się kolejne formalności. Otóż płatności raczej nie wykonamy zwyczajnie gotówką, ponieważ większość firm wymaga posiadania własnej karty kredytowej. Zabezpieczenie środków na karcie, jako swoista kaucja, jest zabezpieczeniem dla firmy wypożyczającej na wypadek nieprzewidzianych problemów z samochodem, takich jak kradzież czy uszkodzenie.

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close