Jak wybrać lokalizację biura w Warszawie?

Warszawa, jako stolica Polski, oferuje mnóstwo powierzchni biurowej. Pod tym względem również jest najważniejszym miastem w naszym kraju. To w stolicy właśnie swoje siedziby ma mnóstwo firm o większym niż lokalny zasięgu. Systematyczny wzrost dostępnej powierzchni biurowej w Warszawie trwa. Przybywa biurowców, ponieważ nie maleje popyt i kolejne firmy potrzebują nowych powierzchni biurowych.

Na co należy zwrócić uwagę, szukając biura w Warszawie – takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które poszukują biura odpowiedniego pod swoją działalność. Kryteriów wyboru jest mnóstwo, a każda firma ma swoje potrzeby. Planując wynajęcie lokalu biurowego, należy uwzględnić wiele aspektów, w tym także uwzględnić to, jak będzie wyglądać firma za kilka czy kilkanaście lat, gdyż z reguły biuro wynajmuje się na wiele lat.

Gdzie wynająć biuro w Warszawie?

Warszawa oferuje mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o wynajęcie powierzchni biurowej. Nie brakuje biur w nowoczesnych wysokich biurowcach, jak i lokali w małych, często leciwych budynkach. Ceny zależne są od lokalizacji oraz standardu biur. Dla jednych firm konieczne jest mieć biuro w ruchliwych dzielnicach, a dla innych umiejscowienie nie ma większego znaczenia i te mogą śmiało wybierać tańsze miejscówki na peryferiach miasta. Jest natomiast w Warszawie kilka dzielnic, które mają ściśle lub w większości biurowy charakter i najczęściej kojarzą się z biurami.

Do takich dzielnic od lat należy Mokotów, a w ostatnim czasie zaczyna z nim po tym względem konkurować Wola. W obu tych dzielnicach wybór biurowców jest bardzo duży. Biuro na warszawskiej Woli czy na Mokotowie można wynająć zarówno w dopiero co wybudowanych budynkach, jak i w starszych biurowcach: https://www.biura-mokotow.com/biura/do-wynajecia/warszawa/wola/

Biuro na Mokotowie to prestiż

Mokotów, a konkretnie jego część zwana Służewcem Przemysłowym, to ta dzielnica stolicy, której zabudowę zdominowały biurowce. Po zmianie ustroju to właśnie tam, głównie ze względu na obfitość wolnego miejsca, powstało mnóstwo biurowców. Dziś jest to obok Śródmieścia, dzielnica z największą liczbą metrów kwadratowych powierzchni biurowych, a ulica taka jak choćby Domaniewska to jeden z najbardziej znanych adresów nie tylko w Warszawie, ale też i w całej Polsce. Dla wielu firm mieć biuro na Mokotowie to cel numer jeden, ponieważ z adresem tym wiąże się prestiż, a ten wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. Choć na Mokotowie jest już ogrom powierzchni biurowej, to wciąż powstają nowe biurowce. Podaż powierzchni biurowej w tym miejscu jest wciąż duża.

Biura na warszawskiej Woli coraz popularniejsze

Wola jest dzielnicą o podobnej historii jak Mokotów. Tam również przez lata dominował przemysł. Po upadku wielu fabryk i zakładów, na ich miejscu powstają nowe inwestycje, w tym właśnie biurowce. To właśnie tam niedawno otworzono najwyższy budynek biurowy w Polsce, czyli Warsaw Spire. W tym momencie biura na warszawskiej Woli są modne i wiele firm właśnie tę dzielnicę wybiera sobie za cel. Podobnie, jak w przypadku Mokotowa, wynajęcie lokalu biurowego w tej dzielnicy nie jest większym problemem, ponieważ do dyspozycji najemców jest całkiem duża ilość wolnej powierzchni.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jak wybrać lokalizację biura w Warszawie?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *