Reklama

Artykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!

Jak wybrać dobry odkurzacz piorący?

Reklama

Odkurzacze piorące to urządzenia, które pozwalają skutecznie czyścić dywany, wykładziny i inne powierzchnie tekstylne, takie jak choćby niektóre meble czy tapicerka samochodowa. Jak działa odkurzacz piorący, do czego go wykorzystać i czym kierować się przy zakupie?

Reklama

Jak działa odkurzacz piorący?

Odkurzacze piorące to urządzenia wodne i bezworkowe. Oznacza to, że mogą pracować z mokrymi zanieczyszczeniami, które są pochłaniane do specjalnego zbiornika. Czyszczenie powierzchni polega na namoczeniu brudu, a następnie jego rozdrobnieniu. Tak przygotowane cząsteczki zabrudzeń są zasysane do specjalnej komory w odkurzaczu.

Odkurzacze z funkcją prania przeznaczone do użytku domowego zawierają dwa zbiorniki. Do pierwszego wlewa się czystą wodę, która zostanie użyta do czyszczenia nawierzchni. Drugi zbiornik zbiera wodę brudną, która została wessana do odkurzacza na ostatnim etapie czyszczenia. Wybierając odkurzacz, warto zwrócić uwagę, by oba pojemniki były odpowiednio duże, wytrzymałe oraz łatwe w napełnianiu i opróżnianiu.

Odkurzacze piorące do użytku profesjonalnego działają w podobny sposób, jednak ich parametry, takie jak moc pompy, wydajność i ciśnienie spryskiwania są odpowiednio podwyższone, by urządzenie mogło efektywnie i szybko czyścić rozległe powierzchnie.

Do czego wykorzystać odkurzacz piorący w domu?

Odkurzacze piorące będą niezastąpione w każdym domu, w którym mieszkają alergicy. Czyszczenie powierzchni materiałowych na mokro pozwala nie tylko osiągnąć wysoki efekt estetyczny, ale także usunąć podrażniające drogi oddechowe roztocza, cząsteczki kurzu, sierść zwierząt domowych i inne alergeny.

Jednym z najchętniej wybieranych producentów urządzeń do czyszczenia na mokro jest Karcher. Odkurzacz piorący tej marki jest synonimem wysokiej jakości, precyzji działania oraz efektywności. Karcher oferuje kilka modeli odkurzaczy piorących przeznaczonych do użytku domowego. Wszystkie to kompaktowe, łatwe w przechowywaniu i obsługiwane bezwysiłkowo urządzenia, którymi wyczyścimy między innymi:

  • dywany o różnym typie i długości włosia,
  • wykładziny dywanowe,
  • meble tapicerowane: sofy, fotele, podnóżki, taborety, krzesła,
  • inne elementy materiałowe, takie jak materace czy legowiska dla zwierząt.

Karcher Puzzi – odkurzacz piorący do użytku profesjonalnego

W różnego rodzaju obiektach handlowych, usługowych czy biznesowych niezbędny jest odkurzacz piorący do użytku profesjonalnego. Dzięki większej mocy działania może skutecznie i szybko czyścić rozległe oraz często uczęszczane powierzchnie, takie jak ciągi komunikacyjne w biurowcach, kinach, hotelach czy galeriach handlowych.

Przykładem odkurzacza piorącego do wymagających zadań jest Karcher Puzzi. To profesjonalne urządzenie spryskująco-odsysające, pozwalające prowadzić efektywne czyszczenie metodą ekstrakcji. Odkurzacz pozostawia niewielką wilgoć resztkową, tym samym czyszczona powierzchnia szybko schnie i może być ponownie użytkowana. Wydajność pracy podnoszą także dedykowane akcesoria, takie jak wąska dysza podłogowa do czyszczenia powierzchni twardych, wbudowane miejsce na tabletki czyszczące, gniazdo do podłączenia szczotki elektrycznej czy haki do wygodnego przechowywania przewodów zasilających.

Jak czyścić i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przed użyciem odkurzacza piorącego, warto dobrze wyczyścić powierzchnię na sucho, co istotnie zwiększy efektywność czyszczenia oraz skróci jego czas. Efektywność pracy podnoszą także dobrze dobrane środki czyszczące. Należy jednak pamiętać, by używać tylko tych, które rekomenduje producent urządzenia, ponieważ nie każdy preparat będzie bezpieczny dla czyszczonej powierzchni oraz samego urządzenia.

Odkurzacze piorące, zarówno proste modele przeznaczone do użytku domowego, jak i te profesjonalne, o bardzo wysokich parametrach użytkowych można dziś kupić przez internet. Najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem, to:

Wygoda obsługi – czy urządzenie ma odpowiednio długi, elastyczny wąż, ergonomiczne uchwyty oraz inne udogodnienia, takie jak choćby możliwość obsługi stopą czy opcję automatycznego wyłączenia turbiny w przypadku przepełnienia zbiornika na wodę.

Zbiornik wody czystej i brudnej – ważne, by oba były łatwo zdejmowalne i charakteryzowały się dużą objętością (w użytku profesjonalnym optymalny będzie zbiornik o pojemności około 10 litrów). Warto zwrócić uwagę, czy są wykonane z przezroczystych materiałów, co pozwoli wygodnie kontrolować poziom ich napełnienia.

Wyposażenie – czy zestaw zawiera potrzebne akcesoria, takie jak dysza ekstrakcyjna, ssawka szczelinowa, ssawka do tapicerki i odpowiednie złącza (Karcher Puzzi posiada na przykład wąż do ekstrakcji ze zintegrowanym złączem 2.5 m czy gniazdo do podłączenia szczotki elektrycznej PW 30/1).

Ogólna moc urządzenia, w tym moc turbiny czy ciśnienie spryskiwania. Optymalna wydajność spryskiwania dla odkurzaczy piorących do domu to 1 l./min, dla urządzeń profesjonalnych będzie to wartość dwa razy większa.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button