ReklamaArtykuł SponsorowanyBiznes, praca, pieniądzeDobrze Wiedzieć!

Jak dobrze ubezpieczyć mieszkanie w Warszawie

Reklama

Zalanie, pożar, niebezpieczne zjawiska atmosferyczne – to tylko niektóre ze zdarzeń losowych, na które narażona jest nieruchomość. Będąc posiadaczem nieruchomości, albo kupując nowy dom lub mieszkanie warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia, które zminimalizuje ich finansowe skutki. Poniżej kilka informacji na ten ważny, ale często pomijany przez nas temat.

Reklama

Co wchodzi w skład ubezpieczenia mieszkania w bloku?

Ubezpieczenia mieszkaniowe dotyczą przede wszystkim elementów stałych lokalu, czyli murów, okien, drzwi, podłóg czy sufitu. W podstawowym zakresie polisy chronią przed finansowymi skutkami takich zdarzeń jak:

 • pożar,
 • przepięcie,
 • zalanie,
 • huraganu,
 • silny opad atmosferyczny (np. grad),
 • katastrofy budowlanej.

To jednak nie wszystko. Polisy mieszkaniowe w rozszerzonym wariancie mogą chronić również wszelkie elementy ruchome, które znajdują się w mieszkaniu, np. sprzęt do ćwiczeń, RTV, AGD i inne. Ponadto możemy się w ramach polisy majątkowej ubezpieczyć od kradzieży, a także włamania. Wśród dodatkowych usług w ramach polisy warto jeszcze wymienić:

 • OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które chroni nas od finansowych skutków szkód, które możemy wyrządzić osobom trzecim – np. zalanie sąsiada w czasie remontu instalacji wodno-kanalizacyjnej,
 • HOMe Assistance, czyli usługa, dzięki której ubezpieczyciel zwróci Ci koszt wezwania fachowca, który usunie daną awarię, np. wspomniane kłopoty z kanalizacją,
 • Ochrona elementów szklanych (w tym okien, które u niektórych towarzystw ubezpieczeniowych nie są uwzględnione w polisie elementów stałych).

Czy ubezpieczenie mieszkania jest obowiązkowe?

Zgodnie z polskim prawem ubezpieczenie mieszkania nie jest obowiązkowe, może być jednak warunkiem np. otrzymania kredytu hipotecznego. Dlaczego tak jest? Banki chcą chronić hipotekę, w związku z czym przed zawarciem umowy o kredyt oczekują, że mieszkanie (tzn. jego części stałe) będzie ubezpieczone. Jeśli nie zdecydujemy się na wykup ubezpieczenia, bank może nie udzielić kredytu hipotecznego.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w bloku w Warszawie?

Wysokość rocznej składki polisy mieszkaniowej zależy od kilku czynników, z czego najważniejsze to:

 • wartość nieruchomości (na tej podstawie ubezpieczenie w Warszawie średnio będzie droższe niż np. we Wrocławiu,
 • suma ubezpieczenia,
 • poziom zabezpieczeń w mieszkaniu (np. wzmocnione drzwi),
 • wybrane usługi dodatkowe.

Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, ubezpieczenie mieszkania w Warszawie może wahać się od 100 do nawet 1000 zł rocznie (średnio w zależności od województwa cena polisy waha się od 300 do 500 zł).

Duże znaczenie na koszt ma wybór towarzystwa ubezpieczeniowego. Każda z firm stosuje nieco inne metody obliczania składki, w związku z czym ostateczny koszt może być różny. Jeśli chcesz wykupić najkorzystniejszą polisę, zgłoś się do Eurofinance: https://eurofinance.info.pl/kontakt-oddzialy/. Pomożemy Ci wybrać taką ofertę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. I to wszystko w trakcie jednego spotkania!

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close