Reklama

Artykuł Sponsorowany

Jak sprawić, żeby Twoje dziecko polubiło matematykę?

Reklama

Zainteresowanie dziecka nauką może wymagać nie lada wysiłku, a zwłaszcza jeśli chodzi o nauki ścisłe, jak matematyka. Wymaga ona dużo skupienia i koncentracji, której większości dzieci brakuje. Jednak nauka matematyki od młodych lat daje Twoim pociechom lepszy start i duże ułatwienie na przyszłość, kiedy staną one przed kolejnymi, trudniejszymi etapami edukacji. Jak więc zainteresować dzieci nauką matematyki?

Reklama

To proste! Poprzez gry i zabawy. Spróbuj zrobić wszystko, aby matematyka kojarzyła się Twoim pociechom z czymś przyjemnym, z zabawą i rozrywką. Najnowsze badania wykazały, że rozwijanie zdolności matematycznych w młodym wieku, rozwija umysł dziecka i pomaga mu w kwestiach adaptacji i rozwiązywania problemów. Oto kilka wskazówek na to, jak pomóc dziecku w rozwinięciu swoich umiejętności z matematyki.

Matematyka korepetycje – czyli gry i zabawy

Istnieje wiele uniwersalnych sposobów nauczania dzieci, ale zdecydowanie najlepszym z nich jest dostosowanie metod nauki do wieku dziecka. Serwis BUKI pozwoli Ci znaleźć korepetytora odpowiedniego do wieku Twojego dziecka, który dostosuje metody nauczania w zależności od tego, ile lat ma Twoja pociecha. To świetne rozwiązanie, jeśli sam nie masz czasu lub nie radzisz sobie z nauczaniem dziecka.
Na czym więc polegają gry i zabawy mające na celu naukę matematyki? Chodzi w nich głównie o „zmuszanie” dziecka do myślenia, analizowania i wyciągania wniosków. Możesz w tym celu skorzystać z puzzli, gier komputerowych, planszówek, czy nawet klocków. Wszystko zależy od wieku dziecka.

Używaj nagród i chwal dziecko, kiedy nauczy się czegoś nowego

Bardzo pozytywny wpływ na rozwijanie umiejętności matematycznych u dziecka ma stosowanie pochwał i nagród. Nie tylko sprawia to, że dzieci chętniej sięgają do książek, ale ponadto pomaga to w budowaniu ich pewności siebie. Słowa pochwały, czy proste nagrody jak cukierek, ciastko, czy niematerialne, jak uśmiech, uścisk, czy śmieszna mina, którą dziecko lubi, gdy wykonujesz to świetne motywatory do działania.

Czytanie książek

Rola rodziców jest bardzo ważna w rozwoju umiejętności matematycznych u dzieci. Świetnym sposobem na zainteresowanie dziecka matematyką jest wprowadzenie jej do waszej codzienności. W zależności od wieku dziecka, możecie odwiedzić muzeum nauk ścisłych, udać się na spacer do lasu, aby zbierać, a następnie liczyć szyszki. Dzieci bardzo łatwo zapamiętują, to co widzą i co wydaje się dla nich interesujące. Dlatego też zawsze staraj się wzbudzić w swoich pociechach ciekawość. Nie pozwól na to, aby w waszą codzienną naukę wkradła się nuda.

Buduj z dziećmi konstrukcje i własne zabawki

Większość dzieci uwielbia budować różne rzeczy! Istnieje dużo sposobów na to, jak połączyć zabawę z nauką matematyki. W trakcie budowy własnych konstrukcji możecie wspólnie odmierzać wszystkie materiały, sprawdzać, czy są one równo ułożone w stosunku do siebie. Możecie też ważyć materiały potrzebne do budowy, robić notatki. Poza nauką i zabawą w trakcie tworzenie danej konstrukcji, końcowo uzyskacie świetną domowej roboty zabawkę lub pamiątkę.

Jeśli nie radzisz sobie z nauczaniem swojego dziecka nauk ścisłych, nie bój się szukać innych rozwiązań. Możesz skorzystać z pomocy korepetytorów online, jak w serwisie BUKI lub znaleźć kogoś na miejscu. Może nawet w Twojej rodzinie lub wśród znajomych znajdzie się ktoś, kto chętnie wyjaśni matematyczne zagadnienia Twojemu dziecku. Nie poddawaj się… To, że Twoje dziecka chwilowo nie przepada za matematyką, nie znaczy, że sytuacja ta nigdy się nie zmieni.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close