ReklamaArtykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!

Jak się mieszka na Żoliborzu? Parki i rekreacja w dzielnicy

Reklama

Warszawska dzielnica położona jest w północno-zachodniej części miasta. Na Żoliborzu znajdziemy wiele parków miejskich, ścieżek rowerowych czy tras spacerowych, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mieszkańcy doceniają charakter rekreacyjny tej dzielnicy. Najlepszym miejscem do zamieszkania są okolice Parku Cytadela oraz Kępy Potockiej. Sprawdzamy, gdzie dokładnie warto kupić nowe mieszkanie.

Reklama

Dzielnica artystów – dlaczego warto tu zamieszkać?

Pod wieloma względami to właśnie lewobrzeżna część Warszawy cieszy się ogromnym powodzeniem. Zwłaszcza dzielnica Żoliborz jest bardzo atrakcyjna i uważana za jedną z najbardziej prestiżowych. Słynie z zabudowy willowej, kameralnych osiedli oraz rozległych terenów zielonych. Dużym atutem Żoliborza jest bliskość do centrum miasta i doskonała komunikacja miejska. Dogodne położenie przyciąga osoby poszukujące ciszy oraz spokoju, jednocześnie nie lubiące rezygnować z zalet wielkomiejskiego życia.

Dzielnica położona jest w otoczeniu kompleksów zieleni. Do Śródmieścia prowadzi nadwiślański szlak rowerowy. Ścieżka przebiega wzdłuż brzegu Wisły, w sąsiedztwie terenów rekreacyjnych. Dodatkowo znajdziemy tu piaszczystą plażę, przystań jachtową, korty tenisowe, pole golfowe czy stadninę koni. Poza tym na terenie dzielnicy usytuowany jest OSiR oraz Centrum Olimpijskie. Miłośnicy kultury mają też powody do zadowolenia. W obrębie dzielnicy znajdują się obiekty muzealne i kulturalne, a także galerie sztuki.

Popularne osiedla położone na terenach rekreacyjnych

Na Żoliborzu każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie! Na szczególne wyróżnienie zasługuje historyczna i zabytkowa część dzielnicy. Spośród ciekawych inwestycji gotowych do zamieszkania warto wymienić Żoliborz Artystyczny, położony na terenie Sadów Żoliborskich. Projekt składa się z ponad 600 nowych mieszkań, znajdujących się w dwóch budynkach wielorodzinnych. Mieszkańcy osiedla mogą korzystać z otwartej przestrzeni miejskiej, zielonych dziedzińców, nowoczesnych placów zabaw. Ponadto mają dostęp do licznych punktów handlowo-usługowych.

Dużym zainteresowaniem cieszy się nowa inwestycja deweloperska Dom pod Szóstką, oddana do użytkowania w III kwartale 2019 roku. Osiedle znajduje się w spokojnej i zielonej okolicy, w bliskim sąsiedztwie Sadów Żoliborskich, Parku Olszyna oraz Lasku na Kole. Elegancka architektura budynków mieszkalnych nawiązuje tu do tradycyjnej zabudowy Żoliborza.

Podsumowanie

Dzielnica zachowała swój unikatowy i kameralny charakter. Niewątpliwym atutem Żoliborza są wszechobecne tereny zielone oraz rekreacyjno-wypoczynkowe. Mieszkańcy chętnie spacerują po okolicznym Parku Kaskada, Forcie Sokolnickim czy Parku Żeromskiego. Centralnym elementem dzielnicy jest starorzecze Wisły. Na uwagę zasługuje też miasto-ogród Żoliborz Oficerski i stoki Cytadeli. Parki stanowią symbol zielonego Żoliborza, uważanego za jedną z bezpieczniejszych dzielnic. Z pewnością przypadnie ona do gustu osobom aktywnym zawodowo, seniorom, studentom i rodzinom z dziećmi.

Opracowanie: GetHome.pl

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close