Jak odróżnić podrabiane buty sportowe od oryginalnych?

Różnica między oryginalnymi butami, a podróbkami nie tkwi tylko w ich cenie, ale przede wszystkim w ich jakości. Niestety bardzo wielu producentów korzysta z renomy takich marek, jak Adidas, czy Puma i tworzy kolejne podrabiane modele, którym daleko do pierwowzoru. Jak zatem ustrzec się przed zakupem podróbek?

Kupuj u pewnych sprzedawców

Jedną z zasad, która sprawia, że szansa na niechciany zakup podróbek jest znacznie mniejsza, to wybieranie jedynie sprawdzonych sklepów oraz sprzedawców. Poznaj kilka najważniejszych zasad, których przestrzeganie znacznie powiększy Twoje szanse na zakup prawdziwie oryginalnych butów sportowych.

Jak wybrać sprawdzonego sprzedawcę?

  • Zrezygnuj z nieznanego i zupełnie nowego sklepu internetowego z małą ilością produktów i kupujących.
  • Sprawdź, czy sprzedawca posiada siedzibę, jeśli nie, zrezygnuj z transakcji w jego sklepie.
  • Zwróć uwagę na to, czy sprzedawca posiada regulamin zwrotów lub wymiany.
  • Sprawdź, czy kontakt ze sprzedawcą jest możliwy, np. dzięki podanemu numerowi telefonu.
  • Nie zapomnij też o tym, aby sprawdzić, czy w sieci dostępne są opinie wcześniejszych klientów, które dokładnie powiedzą ci, z kim masz do czynienia.

Jednym z przykładów jest tutaj sklep https://1but.pl/adidas, gdzie można zakupić, choćby oryginalne buty marki Adidas bez obawy, że okażą się one podróbkami.

Zwracaj uwagę na cenę butów

Nie da się ukryć, że cena powinna być pierwszą i często najważniejszą wskazówką, która może zasugerować nam, że mamy do czynienia z podrabianymi butami. Jakościowy produkt zawsze wiąże się z ceną, dlatego, jeśli jakiś sprzedawca oferuje cenę dwukrotnie, a czasem nawet czterokrotnie niższą za nowy towar, to znak, że zajmuje się on sprzedażą podróbek. Wyjątkiem są oczywiście promocje, czy wyprzedaże, które mogą dotyczyć również oryginalnych egzemplarzy. Dlatego musisz mieć rękę na pulsie i rozsądnie oceń, czy przecena nie jest zbyt dużą, a przy okazji przeanalizuj też nawet najdrobniejsze detale oferowanego towaru.

Czytaj metki

W trakcie kupowania online czytanie metek może być znacznie utrudnione, jednak jeśli tylko masz taką możliwość, to koniecznie zwróć uwagę na to, co jest napisane na metkach Twoich butów. Bardzo często (choć nie zawsze) podróbki produkowane są w krajach, gdzie siła robocza jest najtańsza, czyli, np. Wietnam lub Chiny. Wszystkie te informacje znajdziesz na metce, dlatego mogą się one okazać kolejną poszlaką informującą, że zakupione przez ciebie obuwie nie jest oryginalne.

Łudząco podobne, ale jednak inne

Innym trikiem, który często stosują producenci podróbek, jest mała zmiana w nazwie firmy, np. zamiast Adidas widnieje nazwa Addiddas. Dlatego przed zakupem potencjalnie oryginalnych butów zapoznaj się z logo marki, której buty chcesz kupić. W ten sposób znacznie łatwiej dostrzeżesz, czy jest ono prawidłowe. Często takie przeróbki nie rzucają się w oczy, ale jednak mogą być symptomem ostrzegawczym. Poza tym takie detale, jak krzywe szwy, chaotyczny fason, czy kolorystyka niepasująca do marki, oraz zbyt duża ilość dodatków, choćby przy nazwie, powinny wzbudzić naszą czujność.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jak odróżnić podrabiane buty sportowe od oryginalnych?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *