ReklamaArtykuł SponsorowanyBiznes, praca, pieniądzeDobrze Wiedzieć!

Jak obniżyć koszty kredytu hipotecznego?

Reklama

Wynajmować czy kupić mieszkanie? Jest to trudny wybór dla wielu ludzi, zwłaszcza tych relatywnie młodych. Pomimo tego, że wszyscy marzą o własnych czterech ścianach, wizja ta często jest rozmywana przez koszty związane ze wzięciem kredytu hipotecznego. Wizja straty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych generuje potrzebę odnalezienia sposobów na obniżenie kosztów tego typu zapożyczenia. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie tych najskuteczniejszych.

Reklama

Jeśli klient wybierze raty malejące, będzie mógł on liczyć na obniżenie całkowitych kosztów danego kredytu. Odbywa się to wtedy, gdy okres spłaty jest faktycznie terminem określonym w umowie pożyczki. Gdy bank nie będzie miał nic przeciwko takiemu modelowi spłaty, to założenie zostało wykonane. Inną opcją są raty stałe uwzględniające wcześniejszą spłatę zadłużenia. Korzyści idące za tym rozwiązaniem zależne są od czynników, których nie da się przewidzieć na dany moment, warto go zatem rozsądnie przemyśleć.

Krótszy okres spłaty

Krótszy okres spłaty równoznaczny jest z obniżeniem oprocentowania, co prowadzi do otrzymania tańszego kredytu. Dlatego, jeśli to możliwe, dobrze jest zredukować czas kredytowania. Niemniej będzie to równoznaczne ze wzrostem miesięcznych rat, co spowoduje większe obciążenie budżetu rodzinnego. Ten wariant wymaga również odpowiedniej zdolności kredytowej.

Pomoc pośredników finansowych

Pomimo tego, że branża pośrednictwa finansowego nie jest darzona zaufaniem przez wszystkich trudno się nie zgodzić z tym, że skorzystanie z usług ekspertów bankowych może rzeczywiście się opłacić. Potrafią zarówno wskazać optymalne rozwiązanie kredytowe, jak i pomóc uzyskać lepsze warunki kredytowania. Czasami taka współpraca może prowadzić do obniżenia kosztów kredytu hipotecznego nawet o 15%. Oznacza to, że można zaoszczędzić tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy złotych! Co więcej, pomoc pośrednika jest niejako bezpłatna, ponieważ wynagrodzenie dla niego pokrywane jest z prowizji bankowej.

Podsumowanie

Szczęśliwie powyższe metody obniżenia kosztów kredytu hipotecznego są na tyle skuteczne, że ich wdrożenie faktycznie pomoże poszczególnym osobom w nienadwyrężaniu domowego budżetu. To tylko świadczy o tym, że wiedza o branży bankowości przed rozpoczęciem procesu weryfikacji pożyczkowej zdaje się niezbędna.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close