ReklamaArtykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!

Jak możesz pomóc swojemu dziecku wyjść z uzależnienia? Detoks narkotykowy to furtka do lepszego życia

Reklama

Czas dojrzewania u niektórych nastolatków bywa burzliwy – buzujące hormony, formująca się osobowość i poczucie pewności siebie, trudności adaptacyjne w grupie rówieśniczej to tylko część problemów, z jakimi borykają się dzisiejsi nastolatkowie. Co wrażliwsi i bardziej podatni na wpływy mogą zacząć szukać ucieczki w narkotykach. Kamuflowanie problemu w dłuższej perspektywie nie jest możliwe. Co zatem powinieneś zrobić jako rodzic i opiekun? Jakie są pierwsze symptomy uzależnienia?

Reklama

  • Detoks narkotykowy – po czym poznasz uzależnienie u dziecka?
  • Odtrucie po narkotykach – co musisz o nim wiedzieć?
  • Dobra klinika detoksu narkotykowego.

Detoks narkotykowy – po czym poznasz uzależnienie u dziecka?

Szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków zawodowych i prywatnych może prowadzić do braku należytej uwagi w stosunku do dziecka. Nastolatkowie tylko z pozoru nie potrzebują kontaktu z rodzicem – reagowanie agresją (niekiedy bez wyraźnego powodu) to często wyraz nieumiejętnego radzenia sobie z emocjami i huśtawką nastrojów.

Mechanizm powstawania uzależnienia jest skomplikowany i może wynikać zarówno z problemów w domu, jak i tych szkolnych czy z grupą rówieśniczą. Chęć odreagowania negatywnych emocji może niekiedy prowadzić do uzależnienia od narkotyków. Jakie sygnały należy uznać jako niepokojące?

  • znaczne ograniczanie kontaktów z rodziną,
  • nieodpowiadanie na pytania o nowe znajomości,
  • potrzeba większego kieszonkowego,
  • podkradanie pieniędzy lub sprzętów,
  • trudności z nauką i pogorszenie wyników, wagarowanie,
  • spadek zainteresowania dotychczasowymi aktywnościami.

Odtrucie po narkotykach – co musisz o nim wiedzieć?

Przeprowadzenie detoksu ma finalnie skutkować przywróceniem funkcjonowania organizmu sprzed uzależnienia. Doprowadzenie do tego stanu jest realne przy wsparciu medycznym. Fachowy detoks narkotykowy opiera się na indywidualnej metodzie leczenia, dostosowanej do potrzeb każdego podopiecznego. Połączenie zarówno terapii farmakologicznej jak i terapeutycznej daje największe szanse na wyjście z nałogu.

Punkt wyjściowy stanowi jednak wykonanie badań po pojawieniu się w klinice.
Czas niezbędny na przeprowadzenie detoksu narkotykowego jest trudny do oszacowania – wszystko zależy od wielu czynników. Można jednak wskazać ramy czasowe, które wahają się od ok. 2 tygodni do miesiąca.

Dobra klinika detoksu narkotykowego

Wizyta w ośrodku zajmującym się przeprowadzaniem odtrucia po narkotykach nie musi być stygmatyzująca, a stanowić drogę do nowego, lepszego życia.
Po czym poznasz odpowiednią klinikę dla swojego dziecka? Mowa m.in. o doświadczonym zespole terapeutycznym, a także o przyjęciu pacjenta pod wpływem wszelkich substancji psychoaktywnych i o każdej porze dnia.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close