Reklama

Dobrze Wiedzieć!

Jak dojechać na lotnisko w Modlinie?

Reklama

Lotnisko w Modlinie już od prawie miesiąca ponownie obsługuje pasażerów. Wielu z nich zastanawia się jednak, jak dotrzeć na lotnisko. W odpowiedzi na te wątpliwości władze portu w Modlinie przygotowały krótki przewodnik, jak wygodnie dojechać na podwarszawskie lotnisko.

Reklama

Port lotniczy Warszawa - Modlin. Główne wejście

fot. Port lotniczy Warszawa/Modlin

Na Lotnisko Warszawa/Modlin, położone 20 km od granicy i 35 km od centrum Warszawy, można dojechać:

– pociągiem Kolei Mazowieckich z przesiadką w shuttle-bus (ok. 43+7 min.),
– ModlinBusem (ok. 25 minut ze stacji metra Młociny i ok. 50 min z parkingu pod PKiN),
– rekomendowaną taksówką Sawa Taxi i Taxi Modlin,
– własnym samochodem (w zależności od ruchu na drodze, czas dojazdu wynosi ok. 30-45 min).

Oszacowany czas dotyczy trasy: centrum Warszawy->Lotnisko Warszawa/Modlin.

 

Podróż pociągiem Kolei Mazowieckich oraz TLK

Pociągi Kolei Mazowieckich typu ELF jeżdżą z Dworca Centralnego w Warszawie, dworca Warszawa Gdańska oraz z Lotniska Chopina. Pociągi dowożą pasażerów do stacji kolejowej Modlin (4 km od lotniska), skąd podróżni przewożeni są bezpośrednio przed terminal specjalnymi, oznakowanymi shuttle-busami. Cała podróż trwa ok. 1 godz. Bilety kosztują 15 zł – w cenie biletu jest przejazd shuttle-busem oraz możliwość poruszania się w Warszawie komunikacją miejską przez 1 godz. (w przypadku wykupienia biletu na trasie: lotnisko->Warszawa).

Na stacji kolejowej w Modlinie zatrzymują się również pociągi dalekobieżne TLK relacji: Warszawa – Olsztyn, Bielsko Biała – Olsztyn, Kraków – Olsztyn, Kraków – Kołobrzeg, co poprawia dostępność lotniska dla podróżnych z odległych zakątków Polski, w tym z Katowic, Częstochowy, Radomia i Kielc.

 

ModlinBusem – bezpośrednio przed terminal

Bezpośrednio z centrum Warszawy na Lotnisko Warszawa/Modlin zabierze nas ModlinBus.
Oznakowany autokar zabiera pasażerów z przystanku zlokalizowanego na parkingu PKiN (od ul. Marszałkowskiej) i w czasie ok. 50 minut dowozi ich przed sam terminal. Po drodze autobus zatrzymuje się na moment przy stacji Metra Młociny, skąd podróż trwa ok 25 minut.
Rozkład autobusów ModlinBus dostosowany jest do rozkładu lotów i jest dostępny na stronie internetowej przewoźnika: www.modlinbus.pl. Ceny biletów w zależności od taryfy wynoszą 9-28 zł. Przy zakupie przez internet, ceny biletów zaczynają się już od 9 zł. Wielu podróżnych ceni sobie to połączenie za brak przesiadek, bezpłatny dostęp do internetu w czasie jazdy oraz komfort podróży nowoczesnymi, klimatyzowanymi autobusami. Wszelkie szczegóły: cennik, rozkład jazdy oraz lokalizacja przystanków dostępne są na stronie przewoźnika.

 

Taksówką na lotnisko

Lotnisko Warszawa/Modlin współpracuje z dwoma korporacjami taksówkowymi: Sawa Taxi oraz Taxi Modlin. Sześć stanowisk postojowych dla pojazdów tych dwóch korporacji znajduje się w widocznym miejscu, vis a vis wejścia do terminalu pasażerskiego, na wysokości przylotów. Koszty przejazdu do Warszawy są stałe i w zależności od taryfy wynoszą 119-249 zł.

 

Własnym samochodem

Z Warszawy trasą S7 na Gdańsk, potem zjazdem na Nowy Dwór Mazowiecki drogą krajową nr 62 albo ulicą Modlińską przez Jabłonnę i Nowy Dwór Mazowiecki. Na pasażerów czeka około 600 miejsc parkingowych, a pokonanie trasy zajmuje 35-40 minut.

Współrzędne GPS: N 52° 26’38” E 20° 39’10”

 

/tekst i foto: Port Lotniczy Warszawa/Modlin /

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. ZA 20 LAT MOŻE KTOŚ URUCHOMI WODOLOT MIĘDZY WARSZAWĄ A MODLINEM, TAK JAK W INNYCH MIASTACH LEŻĄCYCH NAD RZEKAMI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button