Reklama
Dobrze Wiedzieć!

Jak chronić się przed uciążliwymi owadami?

Ciepłe dni zachęcają do wycieczek i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Trudno jest jednak cieszyć się z uroków lata, gdy nasze ciało narażone jest na inwazję różnego typu insektów. Sytuacja podobnie wygląda w naszych domach, kiedy to komary i świąd skóry po ugryzieniach uniemożliwia nam spokojne zaśnięcie. Niektóre ugryzienia mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego warto stosować wszystkie możliwe sposoby ochrony przed nimi.

Reklama

Preparaty odstraszające owady                

W aptekach znajdziesz różnego rodzaju preparaty na kleszcze i środki na komary, których stosowanie ma nas ochronić przed insektami. Trudno skupić się na przyjemności z letniego spaceru, czy grilla w gronie znajomych, gdy co chwilę na naszym ciele siadają owady. Warto mieć więc zawsze przy sobie specjalne spraye lub kremy, których zapach działa na nie odstraszająco. Przeczytaj uważnie ulotkę przed zastosowaniem wybranego specyfiku: zazwyczaj aplikację należy powtarzać co kilka godzin.

Zabezpieczenie drzwi i okien

Odgłos latających w pokoju owadów nie pozwala Ci zasnąć, a rano budzisz się z nowymi śladami po ukąszeniach?  Skuteczne w obronie naszych domów przed komarami, muchami czy ćmami, mogą być moskitiery montowane na oknach. Alergicy i rodzice małych dzieci nie muszą obawiać się reakcji uczuleniowych, ponieważ nie są one pokryte substancjami, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Na rynku dostępne są również różnego rodzaju moskitiery do zamontowania na drzwiach, które nie stanowią przeszkód do ich otworzenia w razie potrzeby. Można dostać także moskitiery zintegrowane z roletami zewnętrznymi oraz o nietypowych kształtach okien.

Noś odpowiednią odzież

Wybierasz się na wyprawę w góry lub na wycieczkę do lasu? A może wolne popołudnia lubisz spędzać, spacerując po parku lub odpoczywając na kocu na łące? Bez względu na to, jak wykorzystujesz wolne chwile w letnie dni, warto pamiętać o właściwej odzieży, która również stanowi ochronę przed muszkami, kleszczami, osami. Wskazane na wędrówki po łonie natury jest sięgające powyżej kostki obuwie, nakrycie głowy i koszula zakrywająca ramiona. Staraj się nie chodzić boso po trawie, a przed włożeniem butów sprawdź, czy nie ma w nich nieproszonych gości. Po powrocie do domu dokładnie obejrzyj całe ciało i poszukaj ewentualnych ugryzień.

Chociaż insekty mogą utrudnić nam korzystanie z uroków lata, to nie jesteśmy skazani na bolące, swędzące zmiany na skórze po ukąszeniach. Warto do wspomnianych sposobów dodać także palenie świec zapachowych oraz zakup specjalnych lamp owadobójczych.

Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button