ReklamaKomunikacjaLegionowskiWiadomości

Jadwisin: Ratusz wyremontował lokalne drogi

Reklama

Serocki magistrat zakończył już modernizację dróg gminnych w miejscowości Jadwisin. Renowacji poddano ulice: Konwaliową, Dworkową i Szaniawskiego, a przy Szkolnej pojawił się nowy chodnik. Przy okazji remontu doczekała się także znajdująca się w miejscowości droga gminna nie posiadająca nazwy ani statusu drogi publicznej.

Reklama

Największe zmiany kierowcy zaobserwowali na ul. Szaniawskiego. Jezdnię poszerzono do szerokości 6 metrów, wykonano jednolitą nawierzchnię, przebudowano zjazdy i skrzyżowania. Pojawiły się nowe miejsca parkingowe i chodnik dla pieszych. Z kolei ulica Dworkowa ma teraz 5 metrów szerokości, nowy chodnik oraz zjazdy.

Prace na Konwaliowej obejmowały budowę jezdni o szerokości 5,5 metra, regulację poboczy i budowę chodnika po lewej stronie. Przy Szkolnej natomiast pojawił się nowy chodnik, a ulica „bez nazwy” o szerokości 3,5 metra pełni teraz funkcję ciągu pieszo – jezdnego.

Nowe latarnie i kanalizacja

Dodatkowo serocki magistrat wybudował nowe oświetlenie w ciągu ulic Konwaliowej i drogi „bez nazwy”. Nocą teren oświetlają nowoczesne lampy działające w technologii LED. Co ważne, przy okazji remontu mieszkańcy ul. Szaniawskiego uzyskali dostęp do kanalizacji sanitarnej.

Wartość wszystkich przeprowadzonych prac to ponad 2 mln złotych. Niespełna 700 tys. pozyskano z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, a 717 tys. pochodziło z kredytu. Resztę wyłożył sam ratusz. Umowa na wykonanie inwestycji została podpisana w czerwcu 2015 roku.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close