ReklamaLegionowskiWiadomości

Jadwisin: Podpisali umowę na budowę łącznika w szkole podstawowej

Reklama

W środę (4.11) podpisano umowę na budowę długo oczekiwanego łącznika w szkole podstawowej w miejscowości Jadwisin (gmina Serock). Budowa, która ma się rozpocząć w drugiej połowie listopada potrwa do 31 lipca 2017 roku. W ramach inwestycji – poza budową samego łącznika – zostanie także przebudowany już istniejący budynek samej szkoły i świetlicy.

Reklama

Łącznik będzie składał się z dwóch części: jedno i dwukondygnacyjnej. Na parterze łącznika w części dwukondygnacyjnej będzie pomieszczenie socjalne pracowników, toalety oraz magazyn. W części jednokondygnacyjnej łącznika znajdą się 2 sale oddziału przedszkolnego dla dzieci 3-5 lat – każda z zapleczem socjalnym i sanitarnym, szatnia dla dzieci przedszkola, pomieszczenie porządkowe, toalety dla dzieci korzystających ze stołówki i świetlicy. Na piętrze łącznika będzie się znajdował gabinet dyrektora oraz sekretariat.

Pielęgniarka w gabinecie dyrektora

W już istniejącym budynku szkoły podstawowej w pomieszczeniu szatni usunięte zostaną stalowe boksy szatniowe, a zainstalowane zostaną szafki. Z istniejącego pomieszczenia socjalnego i magazynku wydzielony zostanie korytarz do łącznika. W pomieszczeniu tym zostanie wymieniona posadzka oraz gładzie na ścianach i suficie. Przebudowana zostanie istniejąca łazienka i toalety. W salach zajęć bezpośrednio sąsiadujących z łącznikiem (parter i piętro) zdemontowane zostaną istniejące okna i wstawione w nowych otworach. Na piętrze pomieszczenie magazynowe przebudowane zostanie na korytarz łączący z łącznikiem. Istniejący gabinet dyrektora zamieniony zostanie na gabinet pielęgniarki, a sekretariat na gabinet psychologa/logopedy. W budynku świetlicy usunięte zostaną pomieszczenia natrysków, tworząc jedno duże pomieszczenie. Na podłodze wykonane zostaną nowe posadzki.

Koszt inwestycji wynosi prawie 2 mln 100 tys. złotych. Wykona ją Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Kazimierz Mitelsztedt z Ostrołęki.

Projekt elewacji południowej. Źródło: UMiG Serock
Projekt elewacji południowej. Źródło: UMiG Serock

Projekt w większej rozdzielczości – kliknij TUTAJ.

/red/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close