Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Jachranka: Żądali pieniędzy za spowodowanie kolizji. Areszt i dozory policyjne za wymuszenie rozbójnicze

Reklama

Policjanci z Serocka zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie wymuszenia rozbójniczego. Chcieli 600 złotych w ramach „rozliczenia” za rzekomą kolizję drogową, do której miało dojść dwa lata temu. Wszystkim zatrzymanym grozi teraz do 10 lat więzienia.

Reklama

– Kilka dni temu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Serocku zostali zaalarmowani przez pokrzywdzonego o wymuszeniu rozbójniczym. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w miejscowości Jachranka został zaczepiony przez dwóch mężczyzn. Twierdzili oni, że ich znajomy ma do niego „sprawę” i nie pozwolili pokrzywdzonemu odjechać z miejsca. Po kilku minutach pojawili się kolejni dwaj mężczyźni, wśród nich 19-latek, który zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy w kwocie 600 złotych w ramach „rozliczenia” za kolizję drogową, którą to rzekomo pokrzywdzony miał spowodować około dwa lata temu. Kiedy napastnicy spotkali się z odmową wydania pieniędzy, jeden z nich uderzył pokrzywdzonego w twarz, po czym sprawcy z auta pokrzywdzonego zabrali radio samochodowe i komplet noży kuchennych, po czym uciekli – informuje w komunikacie rzeczniczka legionowskiej policji podkom. Justyna Stopińska.

Policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnieniem całego zajścia. Jeszcze tego samego dnia w ręce mundurowych wpadło dwóch, spośród czterech, napastników – to mężczyźni w wieku 19 i 20 lat. Kolejni dwaj podejrzani – 23 i 22-latek – zostali zatrzymani dwa dni później. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Jak informuje policja śledczy z dochodzeniówki zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzut wymuszenia rozbójniczego. Decyzją prokuratury 22 i 23-latek trafili pod dozór policyjny, zaś wobec 19- latka sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close