Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Jabłonna: Zmiany w komunikacji od 7 stycznia. Będzie więcej autobusów

Reklama

Od najbliższego wtorku (7.01) mieszkańców Jabłonny czekają zmiany w komunikacji. Dotychczasowa linia autobusowa 741 przestanie funkcjonować. Zastąpi ją nowa, oznaczona numerem L49. Co najważniejsze – będzie kursować częściej. Jak informuje w komunikacie Urząd Gminy poprawi się także skomunikowanie Chotomowa z Legionowem. Będzie to możliwe dzięki zwiększeniu częstotliwości kursowania linii L34.

Reklama

Trasa przejazdu linii L49 na terenie gminy Jabłonna będzie pokrywała się z trasą dotychczasowej linii 741. Zmianą na plus będzie większa częstotliwość przejazdów – autobusy linii L49 będą jeździć od poniedziałku do piątku co godzinę, rzadziej tylko w weekendy i święta. Pasażerowie korzystający z linii L49 dojadą nią do pętli Dąbrówka Wiślana w Warszawie skąd co kilka minut odjeżdżają autobusy linii 511. Można nimi dojechać do stacji metra Młociny.

Więcej autobusów z Chotomowa do Legionowa

Zwiększy się również częstotliwość przejazdów linii L34 z której korzystają mieszkańcy jadący z Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej do Legionowa. Dotychczas autobus w godzinach szczytu jeździł co godzinę. Od 7 stycznia będzie kursował co 30 minut. Zmiana ta pozwoli na lepsze połączenie z pociągami SKM w Legionowie.

Ceny biletów

W liniach „L” na terenie gminy Jabłonna obowiązują bilety długookresowe ZTM, w tym również bilet metropolitalny. Można także korzystać z biletów jednorazowych kupowanych u przewoźnika w cenie 3 zł (normalny) i 1,50 (ulgowy). Pasażerowie mają również możliwość kupienia biletów miesięcznych dedykowanych tylko na linie „L” w cenie 70 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy).

Osoby w wieku powyżej 70 roku życia uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów. Natomiast osoby, które ukończyły 65. rok życia upoważnione są do korzystania z imiennych biletów seniora  uprawniających do nieograniczonej liczby przejazdów w I i II strefie biletowej. Koszt biletu seniora to 50 zł rocznie.

Polonus operatorem linii „L”

Przez najbliższe dwa lata operatorem trzech linii „L” – L34, L41 i L49 będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „POLONUS” w Warszawie. Firma została wybrana w przetargu nieograniczonym przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Koszty związane z transportem publicznym w gminie Jabłonna w 2020 r. wyniosą około 3,7 mln zł. Oprócz wyżej wymienionych linii lokalnych gmina współfinansuje linie 723, 731, N63 i bilet metropolitalny.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. BARDZO DOBRE ZMIANY!!! LEPSZE ROZKŁADY!!! DZIĘKUJEMY PANIE WÓJCIE!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close