Jabłonna: Zmiany w numeracji i nazwach ulic. Wymiana dokumentów będzie bezpłatna

Fot. Legio24.pl

Urząd Gminy Jabłonna przygotowuje się do wielkiej operacji zmiany nazw ulic i numeracji położonych przy nich budynków. Dla mieszkańców, poza zmianą adresu zamieszkania, oznacza to konieczność wymiany wielu dokumentów. Na szczęście wymiana obywać ma się bezpłatnie. Urząd Gminy porozumiał się już w tej sprawie ze Starostwem Powiatowym w Legionowie.

– Dynamiczny rozwój urbanistyczny Gminy Jabłonna, szczególnie na terenach użytkowanych wcześniej rolniczo, pojawienie się nowych terenów pod zabudowę mieszkaniową, usługową czy produkcyjną, a także konieczność uporządkowania i zachowania ciągłości w numeracji porządkowej budynków istniejących i planowanych do wybudowania spowodował podjęcie działań mających na celu wprowadzenie zmian w numeracji na wybranych obszarach naszej gminy. Umożliwią one właściwą i jednoznaczną identyfikację adresów nieruchomości m.in. dla skutecznego dojazdu pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, poczty itp. Prace obejmujące zmianę adresów zostały zaplanowane na rok 2016, a o zmianach właściciele budynków zostaną poinformowani pisemnie – czytamy w komunikacie wydanym przez jabłonowski samorząd.

W pierwszej kolejności zmiany będą dotyczyły przenumerowania budynków położonych przy:

  • ul. Zacisze – Jabłonna,
  • ul. Partyzantów – Chotomów,
    (dotyczy adresów: ul. Partyzantów 116, a, b, c, …, 118, a, b, c, …, 120, a, b, c, …),
  • ul. Piusa XI – Chotomów,
    (dotyczy adresów: ul. Piusa XI 51, a, b, c, …, 55, a, b, c, …),
  • w Wólce Górskiej.

Wymiana dokumentów bezpłatna

W wyniku porozumienia władz Gminy Jabłonna ze Starostwem Powiatowym w Legionowie wymiana dokumentów takich jak Dowody Rejestracyjne Pojazdów, czy Prawa Jazdy odbędzie się nieodpłatnie. Koszt wymiany zostanie rozłożony proporcjonalnie pomiędzy Urząd Gminy i Starostwo.

Wnioski o wymianę dowodów osobistych można składać w Urzędzie Gminy Jabłonna po otrzymaniu zawiadomienia o zmianie adresu. Nowe dowody tożsamości będą również wydawane bezpłatnie. Na osoby objęte zmianami, nałożony będzie obowiązek powiadomienia o nowym adresie właściwych urzędów i instytucji.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Dodatkowych informacji o zmianach adresów zamieszkania udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Urzędu Gminy Jabłonna, pok. 21, tel. 767 73 11, 767 73 16.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Jabłonna: Zmiany w numeracji i nazwach ulic. Wymiana dokumentów będzie bezpłatna"

  1. pozorne działania urzędasów, a korekta aktów notarialnych tez bezpłatna, paszportów, wielu innych też = to debilizm

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *