Jabłonna: Zmiana trasy autobusu 731 jeszcze w tym roku

Fot. UG Jabłonna

Choć ostateczny termin zmiany trasy autobusu linii 731 na terenie Jabłonny, w związku z likwidacją pętli przy ul. Akademijnej upływa wraz z końcem roku, to władze gminy chcą by nastąpiła ona jak najszybciej. Nowa trasa gwarantuje bowiem jeszcze lepsze połączenie północnych osiedli z Legionowem i Warszawą.

Wiosną 2015 roku władze legionowskiej spółdzielni mieszkaniowej, do której należy teren obecnej pętli zażądały od gminy zwrotu działki. Aby zapobiec odcięciu północnej części Jabłonny od komunikacji miejskiej rozpoczęła się seria spotkań, których efektem było przedłużenie możliwości korzystania przez autobusy z pętli przy Akademijnej do końca roku. Jednocześnie władze Jabłonny rozpoczęły przygotowania do wyznaczenia nowej trasy dla linii 731.

Nowa trasa jest korzystniejsza dla mieszkańców niż poprzednia

W porozumieniu z przewoźnikiem, czyli warszawskim ZTM-em ustalono, że nowa trasa autobusów linii 731 będzie przebiegać ulicami: Akademijną, Politechniczną, Przylesie, Szkolną do ul. Marmurowej w Warszawie, co pozwoli na jeszcze lepsze skomunikowanie północnych osiedli Jabłonny z Legionowem i Warszawą. – Chcemy, by autobusy 731 pojechały nową trasą jak najszybciej. Nie będziemy czekać na koniec roku – mówi Portalowi Legio24.pl Michał Smoliński, rzecznik prasowy UG Jabłonna.

Co już zrobiono? Co jeszcze trzeba zrobić?

Podczas wakacji zdemontowano próg zwalniający na ulicy Szkolnej. Wzdłuż tej ulicy, na wysokości skrzyżowania z 1-go Maja zostały również przycięte krzewy w celu poprawy widoczności. Następnie wykonano dokumentację projektową i 14 września wyłoniono wykonawcę robót polegających na przebudowie skrzyżowań ul. Akademijnej z ul. Politechniczną i ul. Politechnicznej z ul. Przylesie w Jabłonnie w zakresie przystosowania drogi do przejazdu taboru komunikacji miejskiej o długości 18 m. Przebudowa prawoskrętu w ulicach Politechniczna i Przylesie została już wykonana. Ze względu na bezpieczeństwo, po przebudowie polegającej na zwiększeniu promienia skrętu, zostanie przesunięte przejście dla pieszych na ul. Przylesie.

Prace polegające na przebudowie skrzyżowania ulic Akademijnej i Politechnicznej właśnie się rozpoczęły, po ich zakończeniu gmina będzie wnioskować o zgodę ZTM na wprowadzenie nowego przebiegu linii 731 jeszcze przed zakończeniem wszystkich koniecznych robót.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Jabłonna: Zmiana trasy autobusu 731 jeszcze w tym roku"

  1. to będzie porażka… linia turystyczna 731

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *