Reklama

LegionowskiPo godzinachSportWiadomości

Jabłonna: Zimą na rower! Zawody Northtec MTB już 26 stycznia

Reklama

W niedzielę (26.01) na terenie gminy Jabłonna zostaną rozegrane niezwykle popularne zawody Northtec MTB Zimą. Ich organizatorem jest kolarski mistrz Polski Cezary Zamana. Argumentów przemawiających za startem w imprezie jest przynajmniej kilka – czytamy w zaproszeniu przesłanym przez organizatorów.

Reklama

Pierwszy z nich to najwyższy poziom organizacji zawodów. Odpowiada za to Cezary Zamana, który jest pionierem organizacji zimowych maratonów MTB w Polsce. Ten były znakomity zawodnik doskonale wie, jak zadbać o zawodników i zapewnić im komfort uczestnictwa. Do dyspozycji startujących będą ogrzewane szatnie i prysznice w Szkole Podstawowej im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie oraz serwowane na tamtejszej stołówce gorące, regeneracyjne posiłki.

Drugi z argumentów to znakomicie przygotowane trasy, a będzie ich aż trzy: młodzieżowa Hobby (7 km), Fit (21 km) oraz ½ Pro (41 km). Każda z nich dostarczy wielu wrażeń i nie pozwoli się nudzić. Prowadzą one przez chroniący od przenikliwego, chłodnego wiatru las. Na rozstawionym na trasie bufecie podawany będzie podgrzany izotonik, pomagający uporać się z niską temperaturą.

Trzeci argument to atrakcyjny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Warto wyjść z siłowni, porzucić trenażer lub zastąpić basen, by wzmocnić kondycję w terenie, rozruszać mięśnie i urozmaicić swój trening. Dzięki trzem, zróżnicowanym pod kątem trudności trasom w zawodach mogą wystartować całe rodziny i czerpać jednakową satysfakcję z rowerowych zmagań.

Profity dla mieszkańców Jabłonny

By jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców Jabłonny do udziału, Cezary Zamana i wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski przygotowali rabaty przy zapisach. Mieszkańcom przysługuje 50% zniżki na opłatę startową po okazaniu w biurze zawodów dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie gminy. Dodatkowo, zawodnicy z Jabłonny będą rywalizować w Klasyfikacji na Najlepszego Mieszkańca.

Jak co roku, maraton w Jabłonnie jest także memoriałem Andrzeja Wilczopolskiego. Pamięć tego miłośnika rowerów zostanie uczczona już po raz siódmy.

Zapisy i informacje o zawodach

Tytularnym sponsorem Northtec MTB Zimą jest polska firma Northtec, która dla zwycięzców całego cyklu przygotowała vouchery na zakup swoich produktów. Nagrody ufundowały też firmy Goggle i KOKOwear.

Zapisy na zawody odbywają się drogą elektroniczną, na stronie www.zima.zamanagroup.pl. Zapisać się będzie można także w dniu imprezy w biurze zawodów.

Northtec MTB Zimą 2020 jest obowiązkową pozycją dla wszystkich pasjonatów MTB, którzy już nie mogą doczekać się startu wiosennego sezonu i chcą jak najlepiej się do niego przygotować. To także fantastyczna zabawa dla tych, którzy chcą wyrwać się z mieszkań, siłowni czy klubów fitness i zaznać fizycznej aktywności na świeżym, nawet i mroźnym powietrzu.

PROGRAM ZAWODÓW NORTHTEC MTB ZIMĄ – JABŁONNA (CHOTOMÓW) 26 STYCZNIA

Biuro zawodów: Szkoła Podstawowa im. Stefana Krasińskiego (ul. Partyzantów 24).

sobota 25 stycznia

  • 14.00-16.00 – zapisy w biurze zawodów

niedziela 26 stycznia

  • 8.00 – 11.30 zapisy w Biurze Zawodów
  • 11.00 – start dystansu Hobby
  • 11.45 – wejście zawodników w sektory na dystansie ½ Pro i Fit
  • 12.00 – start maratonu, dystanse ½ Pro i Fit
  • 13.30 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
  • 14.00 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
  • 14.45 – dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close