Jabłonna z Kartą Dużej Rodziny

Wzorem innych gmin, także w Jabłonnie zostanie wprowadzona Karta Dużej Rodziny. Uchwałę w tej sprawie podjęła, podczas ostatniej sesji Rada Gminy. Programem rabatowym zostaną objęte rodziny posiadające troje lub więcej dzieci. Posiadacze karty będą uprawnieni do otrzymywania zniżek na wybrane usługi oferowane przez jednostki organizacyjne gminy.

KDR
Posiadacze karty mniej będą płacić za wywóz śmieci, bilety na imprezy i zajęcia organizowane przez gminę, czy obiady w szkolnych stołówkach. Rabaty dotyczyć będą także opłat za czynsz w lokalach komunalnych oraz przedszkole, w zakresie wykraczającym poza podstawę programową. Władze Jabłonny czynią również starania o przyłączenie się do programu lokalnych przedsiębiorców, którzy oferowaliby zniżki na swoje usługi lub towary.

Posiadaczem jabłonowskiej Karty Dużej Rodziny mogą się stać rodziny zameldowane na terenie gminy, posiadające troje lub więcej dzieci w wieku do 18 lat lub 24 – w przypadku, gdy dziecko studiuje. Dodatkowy warunek – rodziny te muszą rozliczać się z podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym w Legionowie.

Koordynatorem Karty Dużej Rodziny 3+ jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, w którym należy składać wypełnione wnioski deklarując chęć przystąpienia do Programu.

/wł, UG Jabłonna/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna z Kartą Dużej Rodziny"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *