Jabłonna: Wyłączą system kontrolujący przejazd „na czerwonym świetle”?

Fot. Legio24.pl

Gmina Jabłonna wystąpiła do Głównego Inspektora Transportu Drogowego o czasowe wyłączenie systemu kontrolującego przejazd „na czerwonym świetle” przy wjeździe na obwodnicę Jabłonny od strony Warszawy. Kiedy zamontowany wiosną system przestanie działać na razie nie wiadomo.

W czwartek (10.09) w Urzędzie Gminy Jabłonna odbyło się spotkanie dotyczące problemu organizacji ruchu na rondzie S1 przy wjeździe na obwodnicę Jabłonny od strony Warszawy. Zaproszeni do ratusza goście omawiali działanie systemu rejestrującego przejazd na czerwonym świetle – czytamy w mailu przesłanym redakcji Legio24.pl przez Michała Smolińskiego, rzecznika prasowego UG Jabłonna. W naradzie uczestniczyli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, radni Rady Gminy, Wójt i pracownicy Urzędu Gminy Jabłonna. Obecni byli także Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie – podinsp. Tadeusz Krupa oraz mieszkańcy gminy.

Chcą likwidacji „zielonej strzałki”

Radni Jabłonny wyszli z propozycją likwidacji „zielonej strzałki” znajdującej się przy wyjeździe z ul. Modlińskiej. Wskazywali przy tym, że choć prawo nakazuje kierowcom w takiej sytuacji się zatrzymać to „nikt tego nie robi”. Wyjazd i tak jest bezkolizyjny, więc „zielona strzałka” jest niepotrzebna i może w przyszłości negatywnie wpływać na płynność ruchu.

– Przedstawiciel GDDKiA zaproponował, że jako zarządca drogi krajowej 61 przeprowadzi ponowną analizę organizacji ruchu na rondzie S1 pod kątem możliwości wprowadzenia zmian oraz przygotuje kilka koncepcji i przekaże je do konsultacji i uzgodnień Policji oraz Gminie – mówi Portalowi Legio24.pl Michał Smoliński z UG Jabłonna.

Wyłączą rejestrowanie przejazdu „na czerwonym świetle”?

– Po spotkaniu gmina wystąpiła do Głównego Inspektora Transportu Drogowego z prośbą o czasowe zawieszenie działania systemu do momentu zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – informuje rzecznik UG Jabłonna. Na razie nie wiadomo kiedy system przestanie działać i czy GITD wyrazi w ogóle zgodę na jego wyłączenie. Warto jednak dodać, że choć pracuje on jeszcze w fazie testowej już przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym miejscu.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna: Wyłączą system kontrolujący przejazd „na czerwonym świetle”?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *