Reklama

KulturaPo godzinach

Jabłonna: Wspominali Małgorzatę Gudejko-Masalską

Reklama

W sobotę (7.11) Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie we współpracy z Filią GCKiS w Chotomowie zorganizowała wieczór wspomnieniowy poświęcony zmarłej tragicznie aktorce – Małgorzacie Gudejko-Masalskiej. Tym razem, spotkanie w ramach cyklu „Jabłonowskie Spotkania z Poezją”, miało miejsce w sali widowiskowej Filii GCKiS w Chotomowie, przy ul. Partyzantów 27.

Reklama

Małgorzata Gudejko-Masalska, mieszkanka Chotomowa była aktorką, piosenkarką, prezenterką telewizyjną, lektorką radiową i … poetką.

Tego sobotniego, jesiennego wieczoru, licznie zgromadzona publiczność miała możliwość poznać Małgorzatę poprzez jej liryczne wiersze i piosenki.
Wieczór prowadził Stefan Żagiel – dziennikarz i poeta z Ciechanowa, wydawca debiutanckiego tomiku wierszy Małgorzaty. Na początku przybliżył nam postać bohaterki wieczoru, prezentując jej biografię. Następnie odczytany został wywiad, jakiego udzieliła rok przed śmiercią lokalnej gazecie „Dookoła Chotomowa”. Pytania zadawał Pan Stefan, w imieniu Małgorzaty odpowiadała aktorka Ilona Kucińska – Boberek.

Najwięcej emocji i wzruszeń dostarczyły czytane przez Panią Ilonę wiersze z tomiku „Trzy światy”, przeplatane piosenkami z autorskiej płyty „Taka miłość”. Kompozycja słów i muzyki wprowadziły słuchaczy w intymny świat Małgorzaty, pełen ciepła i tęsknoty za miłością. Bo to ona była motywem tego wieczoru.

Spotkanie wg scenariusza Anny Czachorowskiej uzupełniła wspaniała scenografia Pań: Elżbiety Frydrychowicz i Edyty Czyżewskiej, która także wcieliła się w rolę akustyka.

Na koniec spotkania każdy, kto znał osobiście Małgorzatę Gudejko mógł zabrać głos i podzielić się swoimi wspomnieniami. Jako pierwsza zabrała głos Pani Barbara Sitek z Ciechanowa, która także przeczytała swój własny wiersz poświęcony Małgorzacie. Następnie głos zabrał Wójt Gminy, Pan Jarosław Chodorski oraz Panie – Danuta Ulkie i Cecylia Wróbel. Pan Stefan miał przy sobie kilka tomików Małgorzaty, które można było nabyć.
Na stoliku, przy którym siedział prowadzący wieczór, Stefan Żagiel i aktorka Ilona Kucińska – Boberek, stało zdjęcie Małgorzaty i puste krzesło. Wierzymy, że Małgosia była z nami.

Małgosiu
(…) szukać Ciebie
trzeba wśród gwiazd
nie za starym cmentarnym murem
To co ziemskie
przykrył już głaz
To co boskie
uniosło się w górę
( fragment wiersza A. Czachorowskiej z tomiku Byłam różą Twojej zimy )

/GBP Jabłonna, red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close