Jabłonna: Wsiadł za kierownicę mając 2,4 promila alkoholu w organizmie

Fot. arch. policja.pl

W sobotę (18.02) policjanci z Jabłonny zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna podróżował z Warszawy w stronę Legionowa jadąc zygzakiem, o czym funkcjonariuszom donieśli inni uczestnicy ruchu drogowego. – Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę dopiero po krótkim pościgu – przyznaje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo, która dodaje że mężczyzna już usłyszał zarzut prowadzenia samochodu po pijanemu i oczekuje obecnie na rozprawę sądową.

– W sobotę około godz. 19:30 otrzymaliśmy zgłoszenie, że obwodnicą Jabłonny przemieszcza się samochód marki mazda, którego tor jazdy wskazuje na to, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy. Natychmiast wysłaliśmy na miejsce patrol, który bardzo szybko namierzył pojazd. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby dać kierowcy sygnał do zatrzymania. Niestety kierujący mazdą je zignorował. Samochód udało się zatrzymać dopiero za obwodnicą, po krótkim pościgu – relacjonuje podkom. Kuligowska.

Po zbadaniu trzeźwości kierującego mazdą okazało się, że 28-latek jest kompletnie pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i obecnie oczekuje na rozprawę sądową. Grozi mu nawet 2 lata więzienia.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna: Wsiadł za kierownicę mając 2,4 promila alkoholu w organizmie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *