Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Jabłonna: Świąteczne Pałacowe Spotkania z Muzyką już w najbliższą niedzielę

Reklama

W najbliższą niedzielę (16.12) Pałac w Jabłonnie zaprasza mieszkańców powiatu legionowskiego na wyjątkowe spotkanie w ramach Pałacowych Spotkań z Muzyką. Tym razem poświęcone ono będzie zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia. W programie polskie kolędy i pastorałki. Po muzycznej uczcie tradycyjnie już goście pałacu będą mogli odwiedzić Pałacowy Salon Naukowy.

Reklama

Pałac w Jabłonnie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zaprasza do wspólnego kolędowania. Kolędowania na ludowo. Większość polskich kolęd i pastorałek to utwory twórców anonimowych, pochodzenia wiejskiego. Teksty często były improwizowane wzorem ludowych przyśpiewek, melodie raczej proste. A jednak ich urok i jednocząca siła oddziaływania jest tak duża, że inspirowały wielkich twórców.

Wszyscy znają Scherzo h-moll opus 20 Fryderyka Chopina z cytatem z kolędy- kołysanki „Lulajże Jezuniu”. Nie zapominajmy też o twórcach sztuk pięknych. Można tu wspomnieć choćby Zofię Stryjeńską, która była zafascynowaną polskim folklorem. Dlatego w najbliższą niedzielę Pałac w Jabłonnie proponuje Państwu wędrówkę do źródeł, czyli kolędy i pastorałki, także te mniej znane, w wersji folkowej. Czasem może będzie zgrzytliwie, artyści będą śpiewać białym głosem, nie zabraknie też atrybutów kolędników- gwiazdy, turonia, szopki.

Pałacowy Salon Naukowy

Po muzycznej, świątecznej uczcie goście Pałacu będą mogli odwiedzić Pałacowy salon Naukowy. W tym tygodniu poświęcony medycynie. Temat spotkania – „Nowe życie starych leków. Jak leczyć znane choroby znanymi lekami w nieznany sposób”. Gościem Salonu Naukowego będzie dr hab. Wojciech Fendler, prof. Umed. z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Spotkania odbędą się w najbliższą niedzielę (16.12) w jabłonowskim Pałacu. Pałacowe Spotkania z Muzyką o godz. 13:00, a Pałacowy Salon Naukowy o 14:30. Wstęp jest wolny.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close