Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Jabłonna: Spotkanie przedstawicieli urzędu z ZTM. Linia 741 zmieni trasę

Reklama

We wtorek (30.12) w Jabłonnie odbyło się spotkanie wójta gminy z przedstawicielem ZTM. Tematem spotkania było usprawnienie komunikacji na terenie gminy i modernizacja linii autobusowej 741.

Reklama

Spotkanie Jarosława Chodorskiego – wójta Gminy Jabłonna z Andrzejem Franków – Dyrektorem Pionu Przewozów Zarządu Transportu Miejskiego odbyło się we wtorek (30.12) w jabłonowskim magistracie. Omawiane na nim było usprawnienie komunikacji na ternie gminy oraz modernizacja połączeń autobusowych z Warszawą. Chodzi tu głównie o linię autobusową 741.

Nowa trasa linii 741

Gminni urzędnicy, jak i ZTM planują poprowadzić linię autobusową 741 (relacji Chotomów-Nowodwory) nowym śladem. Aby było to jednak możliwe, trzeba wykonać szereg prac, między innymi zlikwidować lub przebudować próg zwalniający czy ustawić przystanki. Konieczne będzie także poszerzenie drogi od ul. Szkolnej do granicy z Warszawą (do ul. Obrębowej). Nie nastąpi to jednak zbyt szybko, ponieważ potrzeba do tego pozyskać dodatkowe grunty. Urzędnicy przewidują, że może to potrwać około roku.

W najbliższym czasie Zarząd Transportu Miejskiego ma zorganizować przejazd techniczny linii 741 nowym śladem, aby przekonać się, czy jest możliwość wcześniejszego, warunkowego uruchomienia nowej trasy.

Przewoźnik zapowiedział także, że na razie nie zwiększy liczby kursów tej linii ze względu na ograniczoną ilość pojazdów w taborze ZTM.

Obecna trasa linii 741, Fot. jakdojade.pl
Obecna trasa linii 741, Fot. jakdojade.pl

Dublujące się kursy 741 i 731 oraz połączenie z metrem

Podczas spotkania zwrócono uwagę na niektóre dublujące się kursy linii 741 i 731 na przystanku Osiedle Przylesie. Wynika to z ustalonych różnych częstotliwości kursów autobusów. ZTM poinformował jednak, że dzieje się tak tylko w nielicznych przypadkach. Planowane jest natomiast uruchomienie połączenia ze stacją metra. Stanie się to po ukończeniu prac remontowych na Moście Grota-Roweckiego w Warszawie.

Rozszerzenie „Warszawy+”

Oferta „Warszawa+”  funkcjonuje w gminie Jabłonna od listopada 2014 roku. Wójt Jarosław Chodorski chce, aby poszerzyła się ona o przejazdy Kolejami Mazowieckimi na trasie PKP Chotomów – PKP Legionowo Przystanek. Pomysł ten został przedstawiony przedstawicielowi ZTM. Jabłonowscy urzędnicy zapewniają, że rozmowy na ten temat będą kontynuowane.

Spotkanie Jarosława Chodorskiego z Andrzejem Franków, Fot. UG Jabłonna
Spotkanie Jarosława Chodorskiego z Andrzejem Franków, Fot. UG Jabłonna

/nk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. “Przewoźnik zapowiedział także, że na razie nie zwiększy liczby kursów tej linii ze względu na ograniczoną ilość pojazdów w taborze ZTM”

    Ciekawe jak nie ma taboru to po co się chwalą że nowe wozy kupują i po co płacimy tyle pieniędzy na bilety ??

  2. Bardzo mi sie to podoba. Aktywność Pana Wójta mnie naprawdę satysfakcjonuje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close