Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Jabłonna: Spotkania z poezją na Dzień Kobiet w bibliotece

Reklama

W sobotę (7.03) Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie zorganizowała wyjątkowe spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W spotkaniu uczestniczyło, jak podają organizatorzy, blisko sto osób. Przybyli na uroczystość mieszkańcy mieli okazję, między innymi, wysłuchania niezwykłych wierszy wybitnego poety kolumbijskiego Winstona Moralesa Chavarro z tomu „Słodka Aniquirona” i wierszy legionowskiego poety Jana Zumisa.

Reklama

Wyjątkowe spotkanie poprowadził znany prezenter Conrado Moreno, który czasami wychodził ze swojej roli i czytał zebranym wiersze kolumbijskiego poety w języku polskim i hiszpańskim. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił niezwykle uzdolniony tenor Arnold Kłymkiw, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W ostatniej edycji The Voice of Poland urzekł on widzów wykonaniem utworu Demisa Roussosa.

Całość wyjątkowego klimatu dokonywała świąteczna dekoracja sali. Na stolikach było wiosennie, królowały kolorowe prymulki i świeczki. Był też słodki i owocowy poczęstunek, a także kawa i herbata.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close