Jabłonna: Na skrzyżowaniu Modlińskiej z Chotomowską wybudują sygnalizację świetlną

Skrzyżowanie ulic Modlińskiej i Chotomowskiej w Jabłonnie, Fot. arch. Legio24.pl

To już postanowione. Na skrzyżowaniu jabłonowskich ulic Modlińskiej i Chotomowskiej zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna – tak zadecydowali urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego, do których należało ostatnie słowo w tej sprawie. Decyzja władz województwa jest na rękę samorządowcom z Jabłonny. Ich zdaniem sygnalizacja na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu to najlepsze z możliwych rozwiązań.

– Temat przebudowy tego skrzyżowania rozważany jest od kilku lat. W ostatnich dwóch latach nastąpiła intensyfikacja działań zmierzających do usprawnienia ruchu i poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Modlińska – Chotomowska. W 2016 r. gmina przygotowała analizy i badania ruchu, zleciła również wykonanie kilku koncepcji rozwiązań dla skrzyżowania. Najbardziej korzystnym i najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, zwolennikiem którego był Urząd Gminy Jabłonna było rozwiązanie zakładające wykorzystanie właśnie sygnalizacji świetlnej – czytamy w komunikacie UG Jabłonna.

Zastosowanie sygnalizacji to rozwiązanie, które upłynni ruch na skrzyżowaniu i poprawi bezpieczeństwo użytkowników obu dróg. Możliwość włączenia nowej sygnalizacji do zintegrowanego systemu funkcjonującego już na obwodnicy Jabłonny i na skrzyżowaniu Modlińska – Zegrzyńska ma zapewnić sprawny przejazd samochodów. Wykonanie sygnalizacji świetlnej nie będzie wiązało się z tak znaczną – jak w przypadku ronda o odpowiednich dla tego typu dróg parametrach – ingerencją w prywatne grunty sąsiadujące ze skrzyżowaniem. Za wykonaniem sygnalizacji świetlnej przemawia również czas realizacji zadania – kilkukrotnie krótszy niż budowy ronda. Utrudnienia w ruchu wynikające z wykonywanych prac zajmą znacznie mniej czasu niż przy pracochłonnej budowie ronda.

– Niebawem Gmina ogłosi przetarg na projekt zmian stałej organizacji ruchu w połączeniu z budową sygnalizacji świetlnej. Szacowany czas opracowania i zatwierdzenia projektu to około 6 miesięcy, natomiast budowa będzie trwała około miesiąca – zapowiadają jabłonowscy samorządowcy.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna: Na skrzyżowaniu Modlińskiej z Chotomowską wybudują sygnalizację świetlną"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *