Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Jabłonna: Rusza przebudowa ul. Szkolnej

Reklama

W najbliższych dniach w Jabłonnie ruszy przebudowa ul. Szkolnej. Droga zyska nową nawierzchnię, zostanie wyremontowany system odwodnienia, a na poboczu powstanie nowy chodnik. Inwestycja, planowana przez jabłonowski samorząd już od dłuższego czasu, ma za zadanie poprawić nie tylko komfort mieszkańców i kierowców, ale również pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo uczniów uczęszczających do pobliskiej podstawówki. Prace, według harmonogramu powinny zakończyć się w drugiej połowie sierpnia.

Reklama

– W ramach przebudowy ul. Szkolnej, na odcinku ok. 390 metrów (pomiędzy ulicą Modlińską, a rondem S2) zostaną wykonane: nowa nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych oraz chodniki z kostki betonowej. Poprawę bezpieczeństwa w pobliżu Szkoły Podstawowej zapewni wykonanie nowego azylu dla pieszych, przebudowa progów zwalniających, jak również – wymagające zdjęcia nogi z gazu – zwężenia pasów ruchu – czytamy w komunikacie wydanym przez Urząd Gminy Jabłonna.

Inwestycja obejmuje także generalny remont odwodnienia drogi. Ma to zapobiegać w przyszłości powstawaniu niebezpiecznych dla kierowców i pieszych kałuż. Odprowadzanie wody będzie się odbywało powierzchniowo. Będzie ona trafiać do studzienek kanalizacyjnych oraz na pobocze.

Wybudują także zjazdy na posesje

Przy okazji przebudowy drogowcy zajmą się także zjazdami na posesje. Te posiadające nieutwardzoną nawierzchnię lub znajdujące się w miejscu projektowanych chodników zostaną wykonane z betonowej kostki brukowej. Natomiast już istniejące zostaną optymalnie dopasowane do przebudowanej nawierzchni.

Inwestycja, której wykonawcą będzie firma Planeta z Warszawy kosztować będzie niespełna pół miliona złotych. Prace budowlane mają zakończyć się w drugiej połowie sierpnia.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close