Jabłonna reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu poetyckim

fot. GBP Jabłonna

Od 14 do 17 listopada w kilku miastach Słowacji odbywał się Międzynarodowy Festiwal Poetycki PARS Poetry 2018. Moderatorami wszystkich spotkań byli: Zuzana Kuglerowa i Ondrej Kalamár wybitni pisarze ze Stowarzyszenia PARS ARTEM w Bratysławie. W festiwalu uczestniczyli autorzy z 7 krajów Europy. Wśród nich reprezentanci Polski: Anna Czachorowska (dyrektor Biblioteki w Jabłonnie) oraz Aleksy Wróbel i Remy Juskiewitz. Obydwaj panowie reprezentowali również Wielką Brytanię, gdyż mieszkają tam od wielu lat, promując polską literaturę.

Pierwszy dzień festiwalu rozpoczął się od wizyty w Ratuszu Miejskim w Banskiej Bystrzycy gdzie uczestnicy festiwalu zostali powitani przez włodarzy miasta. Natomiast oficjalne otwarcie festiwalu odbyło się po południu w sali wystawowej Biblioteki Naukowej.

Drugi dzień festiwalu to program poetycko-muzyczny, zaprezentowany w kościele św. Katarzyny w Kremnicy. Autorzy zagraniczni czytali swoje wiersze, a oprawę muzyczną przygotowali artyści słowaccy.

Kolejne dwa dni to spotkania w bibliotekach szkolnych (Modra i Trnava) i na uniwersytetach (Zvolen).

Popołudnia goście festiwalowi spędzali na zamku w Smolenicach. Odbywały się tam wystawy malarskie słowackich artystów oraz recitale słowackich, czeskich i bułgarskich artystów. Podczas wieczoru polskiego wystąpili: Anna Czachorowska i Aleksy Wróbel, natomiast oprawę muzyczną zapewnił Remy Juskiewitz.

/red., GBP Jabłonna/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu poetyckim"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *