Jabłonna: Reforma oświaty. Ruszają spotkania w szkołach

Fot. SP Jabłonna, www.sp-jablonna.pl

Planowana od 1 września reforma systemu oświaty spędza sen z powiek nie tylko nauczycielom, ale także uczniom i ich rodzicom. Likwidacja gimnazjów oraz powrót 8-klasowej podstawówki i 4-letniego liceum to tylko część planowanych zmian. Inne mają być także programy nauczania. O zmianach w systemie oświaty na terenie gminy Jabłonna rodzice będą mogli porozmawiać z nauczycielami i dyrektorami szkół podczas specjalnych spotkań. Pierwsze z nich odbędzie się już w poniedziałek (9.01).

– Wójt Gminy Jabłonna zaprasza wszystkich zainteresowanych, w szczególności rodziców uczniów szkół podstawowych na spotkania informacyjno-konsultacyjne dotyczące zmian w funkcjonowaniu oświaty na terenie gminy Jabłonna, w związku z uchwalonymi przez Sejm i Senat ustawami zmieniających ustrój szkolny. W trakcie spotkań zostanie przedstawiona informacja o zmianach organizacyjnych i programowych w latach 2017-2019 oraz pokazane zostaną prognozy dotyczące liczby uczniów, oddziałów szkolnych i perspektyw pracy dla nauczycieli w szkołach prowadzonych przez Gminę Jabłonna – czytamy w komunikacie UG Jabłonna.

Jak zapewniają jabłonowscy urzędnicy, po prezentacji przewidywana jest dyskusja na temat praktycznych aspektów wprowadzania zmian, w tym optymalnego ustalenia sieci szkół.

Harmonogram spotkań informacyjnych w szkołach

  • 9 stycznia, godz. 17:00 – Szkoła Podstawowa w Jabłonnie, pierwsza grupa
  • 10 stycznia, godz. 17:00 – Szkoła Podstawowa w Jabłonnie, druga grupa
  • 11 stycznia, godz. 18:00 – Szkoła w Chotomowie
  • 12 stycznia, godz. 15:15 – Gimnazjum

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna: Reforma oświaty. Ruszają spotkania w szkołach"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *