Jabłonna: Spłonął piętrowy dom (wideo)

Fot. Legio24.pl

W poniedziałkowe popołudnie, o godz. 15:53 legionowska straż pożarna została powiadomiona o dużym pożarze, jaki miał miejsce w jednym z domów mieszkalnych na terenie Jabłonny. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej.

Pożar wybuchł w piętrowym budynku o drewnianej konstrukcji, krytym blachą znajdującym się przy ul. Buchnik Las. Towarzyszyło mu gęste zadymienie, które widoczne było nawet z pobliskiego Legionowa. Obrazuje to zdjęcie, które redakcja Legio24.pl otrzymała od jednego z czytelników.

Fot. Czytelnik Legio24.pl

W chwili przyjazdu służb ratunkowych ogniem objęta była jedna ze ścian nośnych budynku oraz całe poddasze. Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia płomieni za pomocą 3 prądów wody. Jeden z nich został skierowany na palącą się ścianę nośną, drugi – przez okno – do wewnątrz jednego z pomieszczeń na parterze, a trzeci przez drzwi i klatkę schodową na poddasze.

Jak informują strażacy akcję gaśniczą utrudniały dwie rzeczy – gęsty dym oraz wiele materiałów łatwopalnych. Jak się okazało osoba zamieszkująca dom trudniła się obróbką drewna, dlatego w budynku, jak i w jego pobliżu znajdowało się sporo drewnianych odpadów.

W środku nikogo nie było

Już w trakcie akcji gaśniczej jeden z sąsiadów poinformował strażaków, że w  domu może znajdować się właściciel budynku. Przeszukanie jednak nie przyniosło rezultatów. Okazało się, że na szczęście w chwili wybuchu pożaru nie było go w środku. Przyszedł już w trakcie dogaszania domu.

Budynek nie nadaje się do zamieszkania

Strażacy po ugaszeniu pożaru byli zmuszeni rozebrać spaloną ścianę nośną oraz część dachu i stropów. W budynku odłączono także energię elektryczną. Dom przy ul. Buchnik Las prawdopodobnie nadaje się więc wyłącznie do rozbiórki.

W sumie w trwającej ponad 3,5 godz. akcji gaśniczej uczestniczyło 13 zastępów strażaków z JRG Legionowo, JRG nr 10 z Warszawy, OSP Jabłonna, OSP Kąty Węgierskie oraz OSP Chotomów. Na miejscu zdarzenia pojawił się również wóz operacyjny z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna: Spłonął piętrowy dom (wideo)"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *